Tekno Kenar

  Mars’a ayak basacak ilk insan belli oldu

  merikan Havacılık ve Uzay İdaresi (NASA), Mars’a ayak basacak ilk insanın kim olacağını açıkladı.

  Mars’a ayak basacak ilk insan belli oldu

  Elon Musk Mars’a yolculuk için firması ile beraber testlere başladı. Space X firması Mars’a yolculuk ile alakalı önemli bir adım attı. Amerikan Havacılık ve Uzay İdaresi (NASA), Mars’a ayak basacak ilk insanın kim olacağını açıkladı. O isim Alyssa Carson oldu.

  Alyssa Carson NASA programının en genç mezunu olarak da tarihe geçti. Henüz 17 yaşında olan Alyssa Carson 2033 yılında gerçekleştirilecek proje için eğitimlere şimdiden başladı. Eğer her şey yolunda giderse Alyssa Carson 32 yaşında Mars’a ayak basacak ilk insan olacak. Alyssa Carson 3 yaşından beri astronot olmanın hayallerini kuran genç bir kız ayrıca NASA Pasaport Programını tamamlayan ilk kişi olma unvanına da sahip.

  Alyssa, Backyardigans programından etkilenmiş

  Alyssa Carson 3 yaşındayken astronot olma hayalleri kurduğunu söyledi. “Backyardigans” programından etkilendiğini söyleyen Carson Laval, Quebec ve İzmir’de yer alan uzay kamplarını da ziyaret etmiş.

  Zorlu ve uzun bir görev sürecine şimdiden başlayan Carson 18 yaşından ufak olduğu için başvuru yapamıyor. Göreve Uluslararası Uzay Üniversitesinde hazırlanacak. Ayrıca Carson şuanda başvuru yapamasa da 18 yaşını doldurduktan sonra başvuru yapacak ve başvuru ile Uluslararası Uzay Üniversitesine başvuran en genç insan unvanına da erişecek.

  Bakalım Elon Musk ve Space X bu denemesinde ne derece başarılı olabilecek.

  [Toplam:2    Ortalama:5/5]

  Mars’a ayak basacak ilk insan belli oldu başlıklı içeriğe yorum yapmak ister misin?
  Mars’a ayak basacak ilk insan belli oldu başlıklı haberimizde 0 yorum var.

  Mars’a ayak basacak ilk insan belli oldu başlıklı haber için hiç yorum yapılmamış, ilk yorumu yapmaya ne dersin?