Tekno Kenar

  Mercedes Generation EQ ile büyüledi!

  Paris Otomobil Fuarı’na katılan Mercedes yaptığı tanıtımlar ile geleceğin otomobil konsepti Generation EQ ile adeta fuara damgasını vurdu.

  Mercedes Generation EQ ile büyüledi!

  Otomotiv sektörünün en güçlü ve en popüler markalarından birisi olan Mercedes geleceğin otomobili olarak tanımlanan Generation EQ ile adeta göz doldurdu. Paris Otomobil Fuarı’nda yapılan tanıtımlar ile tüm dünyanın ilgisini çekilirken yeni otomobil kapsamlı ve donanımlı haliyle oldukça beğenildi.

  Elektrikli ve otonom

  Paris Otomobil Fuarı’nın başlaması ile birlikte otomotiv sektöründe hareketli günler yaşanıyor. Pek çok farklı marka tarafından yeni tasarlanan modellerin tanıtımı ve geleceğe yönelik projeler aktarılırken, bu konuda en çok ilgi çeken markalardan bir tanesi Mercedes oldu. Elektrik zekası olarak Türkçe’ye çevrilebilecek olan Generation EQ, bugüne kadarki tüm otomobil kavramını yeniden yazıyor.

  Araç ile ilgili çok fazla detay henüz paylaşılmamış olsa da yapılan konsept tanıtımı ile birlikte hem sürücüsüz hem de elektrikli otomobil konusunda Mercedes’in kullanıcılara çok farklı bir deneyim sunacağı görülebiliyor.

  Generation EQ kablosuz şarj destekleyecek

  Araç hakkında öğrenilen bilgiler doğrultusunda en çok dikkat çeken özelliklerden biri kablosuz şarj özelliği oldu. Şu anda pek çok cep telefonu modelinde dahi kablosuz şarj desteklenmediği gibi Mercedes yeni araçları ile birlikte kablosuz şarj dönemini resmen başlatacak. Böylece elektrikli araçların şarj ihtiyacının karşılanması çok daha pratik bir şekilde gerçekleşecek. Bu açıdan bakıldığında araçların herhangi bir elektrik bağlantısı kurulmasına gerek kalmadan uzaktan elektrik enerjisinin alınmasıyla kolay bir şekilde şarj olması ve bataryanın doldurulması mümkün olacak. Generation EQ’nun piyasaya çıkış tarihi ise bilinmiyor.

  [Toplam:0    Ortalama:0/5]

  Mercedes Generation EQ ile büyüledi! başlıklı içeriğe yorum yapmak ister misin?
  Mercedes Generation EQ ile büyüledi! başlıklı haberimizde 0 yorum var.

  Mercedes Generation EQ ile büyüledi! başlıklı haber için hiç yorum yapılmamış, ilk yorumu yapmaya ne dersin?