Messenger'ın Grup Konuşma Özelliği

Facebook'un mesajlaşma servisi olan Facebook Messenger ya da sadece Messenger sohbet alanında bir süredir mobil cihazlar için sunduğunu artık masaüstü cihazlar içinde sunmaya hazırlanıyor.

Messenger'ın Grup Konuşma Özelliği
Messenger'ın Grup Konuşma Özelliği Tekno Kenar

Sosyal medya denilince akla gelen ilk yer olan Facebook'un elbette ki en önemli servislerinden birisi de mesajlaşmayı sağlayan Facebook Messenger. Facebook'un Messenger servisinde mobil cihazlar için grup konuşma özelliği getirmiş ancak bu özelliği masaüstü sürümüne getirmemişti. 

Grup konuşma denilince akla gelen ilk servis olan Skype bu özelliği çok uzun süredir kullanıcılarına sunuyordu. İş dünyasında oldukça çok kullanılan Slack ise geçtiğimiz günlerde görüntülü sohbet özelliğini getirdiğini duyurmuştu. Slack'e gelen bu görüntülü sohbet özelliği elbette ki pek çok kullanıcısı tarafından olumlu karşılaşnmıştı. Bu alanda durumun iyice hareketlenmesinin ardından Facebook bu yarışta geri kalmamak adına kollarını sıvadı. 

Facebook'un Messenger servisine geçtiğimiz günlerde Snapchat'in azgeçilmez özelliği olan hikaye özelliğinin geleceği ve bu özelliğin test edildiği aktarılmıştı. Facebook Messenger'a gelen bu yeni özelliğin adının Messenger Day olacağıda kesinleşmişti. Ayrıca Facebook yine Messenger için snapchat'i kopyalayarak kamera filtrelerini getirmişti. 

Facebook bir yandan Messenger servisini iyileştirirken bir yandan da toplu görüşme özelliğini Facebook Messenger'ın masaüstü sürümüne getirmeye hazırlanıyor. Facebook'un henüz test ettiği bu özellik sayesinde artık kullanıcılar şimdilik sadece mobil cihazları üzerinden faydalandığı grup konuşma özelliğini kısa bir süre sonra masaüstü sürümü üzerinden de kullanabilecek. Bakalım Facebook bu yeni özelliği ne zaman kullanıma açacak ? 

Messenger'ın Grup Konuşma Özelliği Başlıklı İçeriğe Yorum Yap!

Messenger'ın Grup Konuşma Özelliği Yorum
Kalan karakter sayısı : 500
GÜNCEL TEKNOLOJİ HABERLERİ X
Bilgisayardan Instagram Mesaj Atma
Bilgisayardan Instagram Mesaj Atma
Facebook Yüz Tanıma Sistemi Nedir, Nasıl Çalışır?
Facebook Yüz Tanıma Sistemi Nedir, Nasıl Çalışır?