Microsoft Farklı Bir Akıllı Telefon Sektörünü Değiştirmeyi Amaçlıyor!

Teknoloji devi Microsoft bilindiği gibi pek çok kez akıllı telefon pazarında ciddi bir yer edinmek istemiş ancak bunu bir türlü başaramamıştı. Microsoft bu sefer farklı bir yol izlemeye hazırlanıyor!

Microsoft Farklı Bir Akıllı Telefon Sektörünü Değiştirmeyi Amaçlıyor!
Microsoft Farklı Bir Akıllı Telefon Sektörünü Değiştirmeyi Amaçlıyor! Tekno Kenar

ABD'li teknoloji devi Microsoft akıllı telefon pazarına çok önem vermiş bu alanda pek çok kez farklı yollar denesede bir türlü Google'ın Android ve Apple'ın iOS işletim sistemiyle baş edememişti. Windows 10'un çıkışıyla birlikte Microsoft akıllı telefon alanında da yükselmeye başlamıştı. Ancak Microsoft şimdide akıllı telefon üretimi konusunda sıkıntı çekiyor. 

Lumia Projesi Sonlandırıldı!

Microsoft bu sorunu aşmış olacak ki yoluna Surface Phone devam etmeyi düşünüyor. Micorosft'un akıllı telefon alanıdna markası olan Lumia'larla yoluna devam etmeyecek olması uzun zamandır konuşuluyordu. Microsoft'un yoluna Surface markası ile devam etme kararı alması Lumia projesini kesin olarak sonlandırdığı anlamına gelmişti. 

Yola Suface Phone İle Devam Edilecek!

Microsoft'un gelecek yıl yani 2017 senesinde satışa çıkartmayı planladığı bu yeni akıllı telefonları 4 GB RAM ve 6 GB RAM ile birlikte gelecek. Microsoft'un daha öncelerden güçlü işlemcilere yer vermediği akıllı telefonlarında bu sefer en üst seviye oalrak kabul edilen Qualcomm'un Snapdragon 835 işlemcisine yer vereceği. 

Yeni Surface Phone'lar 2017'de Geliyor!

Microsoft'un yeni akıllı telefonlarıla ilgili olarak şimdilik daha çok bilgi yok ancak 2017 senesinin akıllı telefon pazarı için oldukça hareketli geçeceği kesin. 

Microsoft Farklı Bir Akıllı Telefon Sektörünü Değiştirmeyi Amaçlıyor! Başlıklı İçeriğe Yorum Yap!

Microsoft Farklı Bir Akıllı Telefon Sektörünü Değiştirmeyi Amaçlıyor! Yorum
Kalan karakter sayısı : 500
GÜNCEL TEKNOLOJİ HABERLERİ X
Bilgisayardan Instagram Mesaj Atma
Bilgisayardan Instagram Mesaj Atma
Facebook Yüz Tanıma Sistemi Nedir, Nasıl Çalışır?
Facebook Yüz Tanıma Sistemi Nedir, Nasıl Çalışır?