Tekno Kenar

  Microsoft kolay parolaları banlıyor

  Geçiştirerek oluşturulan üyelik devrine son vermeye hazırlanan Microsoft şirketi, üşengeç kullanıcıları üzecek gibi duruyor.

  Microsoft kolay parolaları banlıyor

  Bundan sonra oluşturulacak olan üyeliklerde “123456” “asdfg” vb. basit şifrelere izin verilmeyeceğini belirten Microsoft firması, hali hazırda kullanımda olan bu tarz şifreleri ise bloke etmeyi planlıyor. Buda demek oluyor ki, istemesek bile güvenliğimizi düşünen Microsoft, gün geçtikçe profesyonelleşmeye devam ediyor. Bu profesyonelliğini kullanıcılara da yansıtan firma yetkilileri, kullanıcılarından alacakları tepkiyi merakla bekliyor.

  Ünlü isimlerde kullanıyor

  Güvenlik açısından net olarak isim vermeyen Microsoft, geçiştirme şifre kullanıcıları arasında ünlü isimlerinde olduğunu belirtiyor. Bundan böyle kullanıcılar parolasını, sıralı sayılar, random klavye tuşları, çocuğunun ismi, doğum tarihi yapamayacak. Bunlara ek olarak ise, futbol, beyzbol, parola, şifre, 123456, 12345678, abc, abc123, ejderha, köpek, prenses, süpermen, hoşgeldiniz, şifreyok, parolayok gibi parolalar da Microsoft’un kullanılamayacak parolalar listesinde bulunuyor.

  Tüm hesapları kapsıyor

  Microsoft’un aldığı bu karardan etkilenecek parolalar, Microsoft’a ait OneDrive, Skype, Outlook, Msn gibi tüm hesapları kapsıyor. Artık daha güvenli hale geleceği düşünülen bu ortamların kullanış açısından yükselişe mi yoksa gerilemeye mi uğrayacağını ise günler gösterecek.

  Microsoft kolay parolaları banlıyor başlıklı içeriğe yorum yapmak ister misin?
  Microsoft kolay parolaları banlıyor başlıklı haberimizde 0 yorum var.

  Microsoft kolay parolaları banlıyor başlıklı haber için hiç yorum yapılmamış, ilk yorumu yapmaya ne dersin?