Tekno Kenar

  Microsoft PowerPoint için 2019 ocak ayında önemli özellikler geliyor

  2019 ocak ayı itibariyle sunulmaya başlanacak olan yeni özellikler dahilinde, açıklama ve canlı altyazı özelliklerini yapay zeka sistemi destekleyecek.

  Microsoft PowerPoint için 2019 ocak ayında önemli özellikler geliyor

  Sunum söz konusu olduğunda başvurulan ilk uygulamalardan bir tanesi olan PowerPoint, her geçen gün gelişmeye devam ediyor. İlk sürüme oranla tonla yeni özellik kazanan program, şimdilerde ise açıklama ve canlı altyazı desteği özelliklerini kazanmaya hazırlanıyor. Microsoft cephesinden gelen açıklamaya göre uygulama, yakın zamanda çok daha erişebilir bir hale gelecek.

  Microsoft PowerPoint sunumları fark diller için anlaşılabilir olacak

  Canlı altyazı desteğinin devreye girmesi, hazırlanacak olan sunumun farklı bir dil bilen kişilere ulaşmayı sağlayacak. Doğrudan canlı altyazıyı takip edebilecek olan izleyiciler, bu sayede sunumda anlatılan bilgileri kendi dillerinde algılayabilecekler. Bu durum sadece farklı dil bilen insanlar ile sınırlı kalmıyor. Ayrıca engelli kişilerin de sunumları daha kolay algılamaları sağlanacak.

  Açıklama ve canlı altyazı olanakları, doğrudan engelli kişiler için bilgi akışı sağlayabilecek. Bilgileri canlı bir biçimde takip etme imkanı yakalayacak olan izleyiciler, mutlaka dinlemek zorunda kalmayacaklar. Canlı altyazı olanağı, sunumun okunabilir ve anlaşılabilir olmasını kolaylaştıracak. Sunum dillerinin farklılaşması ise özellikle küresel çaptaki şirketler için önemli bir özellik olarak görülüyor.

  PowerPoint yapay zeka destekli olacak

  Canlı altyazı ve açıklama özellikleri dahilinde yapay zeka teknolojisinin kullanılacağı kaydedildi. Doğrudan gelişmiş bir yazılım sistemini kullanan Microsoft, yapay zekanın da devreye girmesiyle daha doğru sonuçlar sunacak. Ayrıca gelişmiş öğrenme teknolojisinin söz konusu olması, yeniliklerin aktif bir şekilde kullanılmasını kolaylaştıracak.

  Office 365 abonelerine 2019 ocak ayı itibariyle sunulmaya başlanacak olan yeni özellikler dahilinde 12 farklı dil bulunacak. PowerPoint adına kullanılabilecek olan açıklama ve canlı altyazı özelliklerini yapay zeka sistemi destekleyecek. Böylelikle daha doğru sonuçlar elde etmek mümkün hale gelecek. Yapay zekanın sunuma uygun bir şekilde altyazıyı tanımlayabileceği kaydedildi.

  [Toplam:0    Ortalama:0/5]

  Microsoft PowerPoint için 2019 ocak ayında önemli özellikler geliyor başlıklı içeriğe yorum yapmak ister misin?
  Microsoft PowerPoint için 2019 ocak ayında önemli özellikler geliyor başlıklı haberimizde 0 yorum var.

  Microsoft PowerPoint için 2019 ocak ayında önemli özellikler geliyor başlıklı haber için hiç yorum yapılmamış, ilk yorumu yapmaya ne dersin?