Microsoft Türkiye Kış Saati Uygulamasını Güncelledi

Türkiyede kış saati uygulamasının kullanılmamasıyla ilgili olarak Microsoft, yeni bir güncelleme paketi yayınlayarak olabilecek olumsuzlukların en aza indirilmesini hedefliyor

Microsoft Türkiye Kış Saati Uygulamasını Güncelledi
Microsoft Türkiye Kış Saati Uygulamasını Güncelledi Tekno Kenar
Resmi Gazete’de yayınlanan bir karara göre gün ışığından daha fazla yararlanmak amacıyla Türkiye genelinde hali hazırda yapılan yaz saati uygulamasının, bu seneden itibaren sene  boyu sürdürülmesi kararlaştırıldı.Bundan böyle saatler geri alınmayacak  ve yaz saati uygulaması her sene boyu sürdürülecek, kış saati uygulamasından vazgeçilecek.
 
Microsoft Türkiye ise Windows kullanıcılarının  uygulamadan etkilenmemesi için yeni bir güncelleme yayınladı. Otomatik güncellemeleri kapatan kullanıcılar manuel olarak yükleme yapmaları gerekirken, Türkiye’nin  saat dilimini UTC+2 yerine UTC+3 olarak değiştiriyor.
 

Güncellemelerin geçerli olacağı işletim sistemleri:

Windows Server 2012 R2Windows Server 2012Windows 8.1Windows Server 2008 R2 Service Pack 1 (SP1)Windows 7 SP1Windows Server 2008 Service Pack 2 (SP2)Windows Vista SP2 şeklindedir 
 
Windows 10 güncelleştirmesi almak için  en son güncelleştirmeleri yüklemek gerekiyor.
 
Güncelleştirmeye başlamadan önce, 30 Ekim 2016 tarihi ve daha sonrası için oluşturulan takvim notlarında ptroblem olmaması için Exchange On-premises ve Office 365 programı için kesinlikle güncelleştirmeleri yüklenmesi öneriyor.
  
 
Office 365 kullanıcılarının sunucuları güncelleştirme işlemi ise devam ediyor. 30 Ekim gününe dek Türkiye'ye hizmet veren sunucular için ilk olarak güncelleştirmeler yapılmaya devam edilecek. Office güncellemesi için uygulanması gerekenler işlemlerle ilgili ayrıntılı açıklama  Microsoft Türkiye resmi internet sitesinde bulunmakta.
 

Microsoft Türkiye Kış Saati Uygulamasını Güncelledi Başlıklı İçeriğe Yorum Yap!

Microsoft Türkiye Kış Saati Uygulamasını Güncelledi Yorum
Kalan karakter sayısı : 500
GÜNCEL TEKNOLOJİ HABERLERİ X
Android Animoji Uygulamaları Gerçek mi?
Android Animoji Uygulamaları Gerçek mi?
iPhone X Animoji (Emoji) ile Karaoke Yapmak Mümkün
iPhone X Animoji (Emoji) ile Karaoke Yapmak Mümkün