Tekno Kenar

  Microsoft, Windows 10’u yenilemeyi planlıyor

  Windows 10’a getireceği iki büyük güncelleme ile Microsoft ne yenilikler yapmayı planlıyor?

  Microsoft, Windows 10’u yenilemeyi planlıyor

  Microsoft, geçtiğimiz ay en son sürüm işletim sistemi olan Windows 10 için beklenen yıllık güncellemesini yayınladı. Teknoloji devi yaptığı bu güncellemenin ardından çalışmalarına ara vermeden yeni güncellemesi için hazırlıklara başladı.

  Yeni özellikler geliyor

  Insider kullanıcıları, geçtiğimiz hafta bazı Redstone 2 güncellemesinin yapılarını kullanmış ve bazı geri beslemeler de bulunmuşlardı. Microsoft şu an çok ilgi çekecek yeniliklerini yapılarında kullanmayı planlıyor. Bu yenilikler hazırlandığında Insider’lar geliştirilen yapıları kullanabilecekler. Yapılacak yenilikler arasında görev çubuğunun geliştirilmesi ve ekran ışığının tonunun ve yaydığı rengin değiştirilebilmesi gibi özellikler de var.

  Gelen bilgilere göre, Microsoft son zamanlarda, People uygulamasını görev çubuğuna adapte etmek için uğraşıyor. Böylelikle System Tray’in yan tarafındaki görev çubuğunda kullanıcıların son görüştüğü kişilerin yüzleri ve bilgileri görülebilecek.  Aynı zamanda getirilecek bu yenilik, Skype, GroupMe ve Office programları ile de uyumlu çalışabilecek.

  Hazırlanan bu yenilikler çoğu kullanıcıyı heyecanlandırsa da, RedStone 2 güncellemesiyle birlikte gelip gelmeyeceği kesin değil.

  [Toplam:1    Ortalama:5/5]

  Microsoft, Windows 10’u yenilemeyi planlıyor başlıklı içeriğe yorum yapmak ister misin?
  Microsoft, Windows 10’u yenilemeyi planlıyor başlıklı haberimizde 0 yorum var.

  Microsoft, Windows 10’u yenilemeyi planlıyor başlıklı haber için hiç yorum yapılmamış, ilk yorumu yapmaya ne dersin?