Tekno Kenar

  Microsoft Xbox One’da klavye – mouse desteğini engellemeyecek

  Xbox One’da klavye – mouse kullanımına Microsoft müdahale etmeyecek.

  Microsoft Xbox One’da klavye – mouse desteğini engellemeyecek

  Her ne kadar Microsoft şimdiye kadar Xbox One için resmi bir klavye – fare desteği duyurmuş olmasa da aynı zamanda görünüşe göre bu cihazları kullanmak isteyenlere engel de olmayacaklar.

  Yapımcılar serbest bırakılacak

  Son dönemde bu kullanıcılar arasında tartışma konusu olurken, bazı oyuncular klavye – mouse desteği yüzünden diğerlerinin avantaj kazanacağını düşünüyor. Özellikle FPS oyunlarında kontrolcü kullananlara göre fare kullananların çok daha rahat şekilde öne geçeceği söyleniyor. Buna rağmen Microsoft’un kendine göre gerekçeleri var.

  Xbox mühendisi Mke Ybarra, Twitter üzerinden gelen bir soruya yanıt verirken Microsoft’un aslında Xbox konsolları üzerinde klavye ve mouse kullanımını engelleme şansı olduğunu, fakat bunu yapmadığını itiraf etti.

  Bu sebeplerden ilki Microsoft’un geliştiriciler ve yaptıkları oyunlar üzerine kısıtlamalar getirmek istememesi. İkincisi ise klavye ve fare kullanmak erişim açısından yardımcı oluyor. Dolayısıyla Microsoft bu ürünlerin kullanımını engellemek istemiyor.

  Ybarra aynı zamanda endişelerin de farkında ve klavye-fare ikilisinin çeşitli avantajlar-dezavantajlar getirdiğini kabul ediyor. Ybarra konuya ilişkin ‘Bunu yaparken zekice olmak zorundayız. Seçim şansını geliştiricilere bırakacağız. Birçok insan bana Tweet atıyor ve bunun adil olmadığını söylüyor. Onları anlıyoruz. İki platform üzerinde çalışıyoruz; Windows ve Xbox platformları.’ sözlerini kullandı.

  [Toplam:2    Ortalama:5/5]

  Microsoft Xbox One’da klavye – mouse desteğini engellemeyecek başlıklı içeriğe yorum yapmak ister misin?
  Microsoft Xbox One’da klavye – mouse desteğini engellemeyecek başlıklı haberimizde 0 yorum var.

  Microsoft Xbox One’da klavye – mouse desteğini engellemeyecek başlıklı haber için hiç yorum yapılmamış, ilk yorumu yapmaya ne dersin?