Microsoft’a Kendisini Kanıtlamak İçin…

Mobil oyun olarak çığır açan ve son yılların en kısa zamanda yükselen nadir oyunları arasına giren Pokemon Go, Android ve iOS işletim sistemleri için piyasaya sürüldü fakat mobil Windows 10 işletim sistemi için üretilmedi.

Microsoft’a Kendisini Kanıtlamak  İçin…
Microsoft’a Kendisini Kanıtlamak  İçin… Tekno Kenar

Mobil oyun olarak çığır açan ve son yılların en kısa zamanda yükselen nadir oyunları arasına giren Pokemon Go, Android ve iOS işletim sistemleri için piyasaya sürüldü fakat mobil  Windows 10 işletim sistemi için üretilmedi.

Pokemon Go Artık Windows 10 Mobile'de

Mobil Windows 10 işletim sisteminin mobil pazardaki Pazar payı %1 civarında. Ayrıca Microsoft’un ürettiği mobil Windows 10 işletim sistemi çok eleştiri aldı. Pokemon Go’nun üreticisi olan Niantic’in, Windows 10 Mobile’ın Pazar payı düşünüldüğünde, bu işletim sistemi içn oyunu üretmemiş olması anlaşılabilir.

Stefano Tenuta isimli bir yazılımcı, Pokemon Go oyununu Windows 10 Mobile işletim sistemine uyarladı. Bu girişimiyle dikkatleri üzerine çeken Tenuta’nın çok geçmeden bu girişiminin nedeni ortaya çıktı. Tenuta, GitHub sayfasında, yeni bir şeyler öğrenmenin hoşuna gittiğini ve yaplabilir bir şey olduğunu ortaya koymak için bunu yaptığını belirtti.

Ayrıca Tenuta’nın bu girişimi yapmasının ardındaki bir neden daha ortaya çıktı. Tenuta, geçtiğimiz dönemde Microsoft’a iş başvurusunda bulunmuş ve “ yeterince tutkulu olmadığı “  gerekçesiyle iş başvurusu kabul edilmemiş. Tanuta da bu projeyi hayata geçirerek yeterince tutkulu olduğunu kanıtlamak istemiş.

Microsoft’a Kendisini Kanıtlamak İçin… Başlıklı İçeriğe Yorum Yap!

Microsoft’a Kendisini Kanıtlamak  İçin… Yorum
Kalan karakter sayısı : 500
GÜNCEL TEKNOLOJİ HABERLERİ X
Android Animoji Uygulamaları Gerçek mi?
Android Animoji Uygulamaları Gerçek mi?
iPhone X Animoji (Emoji) ile Karaoke Yapmak Mümkün
iPhone X Animoji (Emoji) ile Karaoke Yapmak Mümkün