Tekno Kenar

  Mobilde Google veri tasarrufu yapacak

  Google tarafından yapılan son açıklamalarda mobil veri tüketiminde kullanıcılara destek sağlanacağı açıklandı.

  Mobilde Google veri tasarrufu yapacak

  Google mobil veri kullanıcılarına büyük bir kolaylık sunmak için yeni bir projeyi başlattı. Veri tasarrufunda büyük bir kolaylık sunacağı açıklanan bu yeni özellik ile birlikte kişiler mobil veri kullanırken, yapacakları indirmeler hakkında daha fazla detaya ve seçeneğe sahip olabilecek.

  Yeni özellikler neler?

  Mobil veri tasarrufunda Google, özelikle Google Play üzerinden değişiklik yapmayı uygun görürken, mobil veri aktif haldeyken indirme işlemi yapmak isteyen kişilere konuyla ilgili ilk olarak uyarı yapılacak. Bu uyarı ekranında mobil veri üzerinden indirme işleminin yapılacağı ile ilgili uyarı yapıldıktan sonra onay istenecek. Kişiler bu konuda erteleme seçeneğine de sahip olacak. İndirilecek uygulama ertelendiğinde ise Wi-Fi bağlantısı etkin hale geldiğinde otomatik olarak bu uygulama indirilecek. Böylece mobil veri tüketilmeyeceği için kişiler çok daha uzun bir kullanım elde edebilecek.

  Boyutlar gösterilecek

  Mobil için sunulacak bu imkanlar aynı zamanda kişilerin uygulama boyutlarını görmesini sağlayacak. İndirilecek içeriğin ne kadar boyutta olduğu görüleceği için mobil veri üzerinden indirme noktasında daha iyi bir hesap yapılabilecek. Özelikle kotası kısıtlı kalan kişiler indirmek istedikleri içeriğin boyutu ve kotaya göre daha iyi bir tercih yapabilecek.

  Erteleme ile bekleme listesi oluşturulacak

  Kişiler erteleme özelliğini kullanarak özel indirme listeleri oluşturabilecek. Bu da kolay bir şekilde uygulamaların mobil veri üzerinden indirilmesini önleyerek Wi-Fi ile indirilmesini sağlayacak.

  [Toplam:1    Ortalama:5/5]

  Mobilde Google veri tasarrufu yapacak başlıklı içeriğe yorum yapmak ister misin?
  Mobilde Google veri tasarrufu yapacak başlıklı haberimizde 0 yorum var.

  Mobilde Google veri tasarrufu yapacak başlıklı haber için hiç yorum yapılmamış, ilk yorumu yapmaya ne dersin?