Tekno Kenar

  Motorola VR (sanal gerçeklik) sektörüne giriyor

  Sanal gerçekliğe adım atan bir diğer firma da Motorola olacak.

  Motorola VR (sanal gerçeklik) sektörüne giriyor

  Moto Mods’un ardından Motorola’nın eksik kaldığı tek alan sanal gerçeklik olmuştu. Fakat son çıkan haberlere göre yakında Virtual Viewer Moto Mod adlı bir VR cihazı görebiliriz.

  Motorola sanal gerçeklik hakkındaki sızıntı yine Evan Blass’tan geldi

  Yeni Virtual Viewer’ın Samsung Gear VR modellerine benzediği görülürken, aynı zamanda Google Daydream View gözlüğünü de andırıyor. Sızıntıyı ise her zaman olduğu gibi doğrudan Twitter üzerinden Evan Blass gerçekleştirdi.

  Tabii Motorola Virtual Viewer’ı çıkarırsa, aynı zamanda katı bir rekabetin de içine girecek çünkü artık VR sektörü epey olgunlaştı.

  Çok sayıda büyük marka günümüzde sanal gerçeklik cihazları üretiyor. En başta yeni deneyecekler için tüm Moto Z akıllı telefonlara Google’ın kendi sanal gerçeklik gözlüğü uyuyor. Uyumlu telefonların arasında Moto Z Force ile Moto Z2 Force da var.

  Aynı zamanda Google’ın VR cihazı Google Pixel 2, Samsung Galaxy S8 benzeri telefonlarla da kullanılıyor. Dolayısıyla bu da Motorola’nın işini zorlaştıracak.

  Hatta CES 2018’de Motorola’nın da sahibi olan Lenovo dahi yenilikçi cihazı Lenovo Mirage Solo’yu tanıtmıştı. Yine de bekleyip neler olacağını göreceğiz çünkü Virtual Viewer’la ilgili henüz başka bir bilgi yayınlanmış değil.

  Motorola VR (sanal gerçeklik) sektörüne giriyor başlıklı içeriğe yorum yapmak ister misin?
  Motorola VR (sanal gerçeklik) sektörüne giriyor başlıklı haberimizde 0 yorum var.

  Motorola VR (sanal gerçeklik) sektörüne giriyor başlıklı haber için hiç yorum yapılmamış, ilk yorumu yapmaya ne dersin?