Tekno Kenar

  MySpace’in ardından Reddit’te hack mağduru!

  Geçtiğimiz günlerde 427 milyon hesabını çaldıran MySpace’ın ardından, sosyal medyada ismini duyurmuş olan Reddit’te nasibini aldı.

  MySpace’in ardından Reddit’te hack mağduru!

  Yüz bini aşkın kullanıcısı bulunan ve kullanıcıları tarafından sıcakkanlı ortamıyla bilinen Reddit, saldırıya uğradı. 2005 yapımı olan sosyal medya platformu, tıpkı Twitter mantığıyla çalışmakta ve beğenilen gönderinin altında bulunan yukarı tuşuna basarak zirveye ilerlemekte. Aynı zamanda aşağı yönde bulunan ok yardımıyla da gönderiyi zirvelerden düşürebilmenizi sağlamakta. Gündemin kullanıcı tarafından belirlendiği Reddit, kullanıcılarına ek özellikleriyle birlikte, aylık 3,99 Dolar gibi bir ücretle Gold paket imkânı da sunmakta. Haliyle uzun zamandır kullanıcısı olan kişilerin gözünde oluşturduğu itibar oldukça iyi durumda.

  Hesapların parolaları sıfırlandı

  Bir grup Hacker tarafından kötü niyet güdülerek yapılan saldırı, sonuç veremeden önlendi. Yapılan saldırıyı zamanında fark eden Reddit yetkilileri, savunmasını iyi şekilde yaparak, zayiat vermeden atlattı. Kullanıcıların parolaları çalınması esnasında parolaları sıfırlayan Reddit, açılışta kullanıcılarına zorunlu parola değişim işlemi ekranı sunuyor.

  Hatayı kabul etmiyorlar

  Tıpkı MySpace yetkililerinin yaptığı gibi, Reddit yetkilileri de hatalarını kabul etmedi. Parola değişimini zorunlu yaptıran ve parola değiştirmeyi reddeden kullanıcılarına bu işlemi yapmadan erişim imkânı sunmayan Reddit, sadece genel bir uygulama olduğunu ve herhangi bir saldırı gerçekleşmediğini iddia ediyor. Kabul edilmese de basına sızan saldırı sonucu parolaların sıfırlandığı platformda hesabınız bulunuyorsa, zorunlu pencere gelmediği takdirde dahi parolanızı güncellemenizde fayda var.

  [Toplam:2    Ortalama:5/5]

  MySpace’in ardından Reddit’te hack mağduru! başlıklı içeriğe yorum yapmak ister misin?
  MySpace’in ardından Reddit’te hack mağduru! başlıklı haberimizde 0 yorum var.

  MySpace’in ardından Reddit’te hack mağduru! başlıklı haber için hiç yorum yapılmamış, ilk yorumu yapmaya ne dersin?