Tekno Kenar

  Nemli hava, telefonları yavaşlatıyor mu?

  Yeni yapılan araştırmalar nemli havanın telefon üzerindeki etkisini ortaya koyuyor. Acaba nemli hava telefonları nasıl etkiliyor?

  Nemli hava, telefonları yavaşlatıyor mu?

  Önde gelen araştırma şirketlerinden Apteligent, geçtiğimiz günlerde kamuoyuyla bir araştırmanın sonuçlarını paylaştı. Paylaşılan araştırma raporu, nemli havanın mobil uygulamalar ve akıllı telefonlar üzerindeki etkisi hakkında. Bilindiği üzere nem, birçok etkene bağlı olarak değişkenlik gösteriyor.

  Nem telefonu yavaşlatıyor

  Yapılan araştırmanın sonucuna göre, farklı coğrafyalarda farklı oranlarda olan nem miktarı uygulamaların ve telefonların yavaşlamasına neden oluyor. Araştırma, yüksek nem oranı olan ortamlarda uygulama ve telefonların %15 daha yavaş çalıştığını gösteriyor

  Uzmanlar, nemin elektromanyetik dalga üzerindeki kötü etkisine de dikkat çekiyor. Yazılım mühendislerinden Eric Richards, nemin telefonlar üzerindeki büyük etkisini ilk kanıtlayanlar arasında. Richards’ın belirttiğine göre, bu yavaşlama telefonları yaklaşık 60 milisaniye etkiliyor. Bu gecikme belki konuşmalarda insanları etkilemez fakat uygulamaların performansına etki edeceği aşikâr.

  Nemli hava, telefonları yavaşlatıyor mu? başlıklı içeriğe yorum yapmak ister misin?
  Nemli hava, telefonları yavaşlatıyor mu? başlıklı haberimizde 0 yorum var.

  Nemli hava, telefonları yavaşlatıyor mu? başlıklı haber için hiç yorum yapılmamış, ilk yorumu yapmaya ne dersin?