Tekno Kenar

  Netflix Apple’ın online yayın servisine dahil olmayacak

  Apple’ın çeşitli dizileri ve filmleri bir araya toplayacak olan online yayın servisine HBO dahil olabilir ancak Netflix yoluna yalnız devam edecek!

  Netflix Apple’ın online yayın servisine dahil olmayacak

  Şu sıralar yeni bir çevrimiçi içerik servisi üzerinde çalıştığı söylenen Apple’ın yakın zamanda duyuru yapması bekleniyor.

  Çeşitli dizileri ve filmleri bir araya toplayacak olan şirket, aylık üyelik seçeneği ile hizmet verecek.

  Tabi burada üyelik seçeneklerinin farklı olması da mümkün. Konunun gündeme gelmesine yol açan esas konu ise Netflix ile ilgili.

  Apple online yayın platformuna farklı video akış servisleri dahil olacak

  Netflix ve Amazon Prime gibi servisler son yıllarda epey gelişim kaydetti. Milyonlarca üyeye ulaşan online içerik izleme platformları, dünya genelinde yaygınlık göstermeyi başardı.

  Pastadan pay almayı hedefleyen Apple, kendi servisi ile rekabete dahil olacak. Ancak burada büyük bir farklılıktan söz etmek mümkün.

  Apple, sadece içerik izleme desteği sunmakla kalmayacak aynı zamanda farklı video servislerini de tek bir noktada buluşturacak. Böylelikle tek bir üyelik ile sevilen tüm servislere erişim olanağı bulunacak.

  Farklı platformlar ile anlaşma yoluna giden Apple, görülen o ki Netflix ile anlaşmaya varamadı.

  Sektör içerisinden gelen bilgilere göre Netflix, Apple’ın kuracağı servis içerisinde yer almayacak. Fakat HBO Go gibi dev bir hizmetin servis dahilinde bulunması bekleniyor.

  Bu da işin ne denli büyük olacağını bir kez daha gözler önüne seriyor.

  Netflix yoluna yalnız devam edecek

  HBO ile görüşmelerini sürdüren Apple, henüz net bir anlaşmaya varmış değil. Elinde Game of Thrones da dahil pek çok popüler dizi ve film içeriğini barındıran HBO, bu anlaşma için Apple’ı epey zorlayabilir.

  Netflix’in bu yolda yalnız devam edeceği kaydedildi. Farklı bir platform ile anlaşmayı düşünmeyen yayın servisi, şimdiye dek tek başına elde etmiş olduğu başarısını biriyle paylaşmak istemiyor.

  Film kiralama hizmeti olarak doğan fakat farklı yenilikler ile birlikte günümüze kadar gelen Netflix, orijinal yapımlarına odaklanmış durumda.

  Netflix Apple’ın online yayın servisine dahil olmayacak başlıklı içeriğe yorum yapmak ister misin?
  Netflix Apple’ın online yayın servisine dahil olmayacak başlıklı haberimizde 0 yorum var.

  Netflix Apple’ın online yayın servisine dahil olmayacak başlıklı haber için hiç yorum yapılmamış, ilk yorumu yapmaya ne dersin?