Nokia 150 Tanıtıldı!

Teknoloji devi Nokia'nın telefon işine yeniden döneceği pek çok kez dile getirilmişti. Sonunda Nokia'nın yeni telefonu görücüye çıktı!

Nokia 150 Tanıtıldı!
Nokia 150 Tanıtıldı! Tekno Kenar

Bir zamanların efsane akıllı telefon üreticisi olan Nokia uzun süredir telefon işinden çekilmiş ve yazılım devi Microsoft'a satılmıştı. Nokia'nın isim haklarınında bir süreliğine geçmesinin ardından Nokia iyice bu pazardan çekilmişti. 

Bilindiği gibi geçtiğimiz aylarda Nokia'nın gelecek raporları sızdırılmıştı. Sızdırılan bu rapolara göre Nokia'nın gelecek sene yeni bir akıllı telefon tanıtacağı bilgisine yer verilmişti. Nokia'nın bu anlamda bir ortağı olan HMD ile bir ortaklık kurmuştu. Pek çok kişi bu ortaklıktan çıkacak olan yeni Nokia modelini merak ederken sonunda o model görücüye çıktı. Ancak yeni Nokia modeli pek çok kişiyi memnun etmeyecek gibi. 

HMD tarafındaan yapılan açıklamaya göre Nokia 150 ve 150 Dual SIM adında olan bu cihazlar çok tanıdık olan bir işletim sistemi olan Android'den farklı olarak Nokia'nın kendi işletim sistemi olan Series 30+ yüklü olarak geliyor.  

Nokia Microsoft'a satıldıktan sonra Microsoft farklı bir yol izleyerek Nokia adını sadece daha ucuz modellerde kullanmıştı. Microsoft bu sebeple Nokia 105, 216 ve 230 gibi modelleri satışa çıkartmıştı. 

Yeni Nokia'nın yeni akıllı telefonu olan Nokia 150'de bu anlamda diğer modelleri takip ediyor. Nokia 150 ve Nokia 150 Daul SIM modelleri QVGA ( 320 x 240 ) piksel çözünürlüklü 2.4 inç ekranla geliyor. VGA kamera ile gelen Nokia 150 siyah ve beyaz renk seçeneğiyle geliyor ve 26 dolardan satışa sunulması bekleniyor. 

Nokia 150 Tanıtıldı! Başlıklı İçeriğe Yorum Yap!

Nokia 150 Tanıtıldı! Yorum
Kalan karakter sayısı : 500
GÜNCEL TEKNOLOJİ HABERLERİ X
Android Animoji Uygulamaları Gerçek mi?
Android Animoji Uygulamaları Gerçek mi?
iPhone X Animoji (Emoji) ile Karaoke Yapmak Mümkün
iPhone X Animoji (Emoji) ile Karaoke Yapmak Mümkün