Tekno Kenar

  Nokia 2 HMD’nin en ucuz telefonu olacak

  Sızan Nokia 2 telefon özellikleri yıl sonunda çıkacak Nokia 2’ye dair ipuçları verdi.

  Nokia 2 HMD’nin en ucuz telefonu olacak

  Henüz duyurulmamış olan Nokia 2 akıllı telefonu, Android işletim sistemiyle sunulacak ve görünüşe göre HMD tarafından çıkarılan en ucuz Nokia telefonu olacak. Her ne kadar 2018 başında açıklanması beklenen cihazı ‘giriş seviyesi model’ olarak beklesek de Finlandiya menşeli firmanın Nokia 2’yi bu yıl sonunda çıkarma ihtimali de hâlâ sürüyor.

  Nokia 2 özellikleri sızdırıldı

  Geçtiğimiz günde Evan Blass tarafından telefonun özellikleri sızdırılmıştı ve AnTuTu Benchmark sonuçları sergilenmişti. Böylece işlemci, bellek, ekran ve yazılım gibi temel yönlerini öğrendik. Nokia 2’de Qualcomm Snapdragon 212 işlemci çipseti beklenirken, 1GB RAM ve 8GB genişletilebilir hafıza yer alacak. Ekran boyutundan söz edilmese de HD 720P çözünürlük olacak.

  Cihazın arka kısmında ise 8 mega piksel ana kamera, önde ise 5 mega piksel selfie ve video görüşme kamerası yer alıyor. Batarya konusunda bilgi verilmese de daha önce 4000mAh boyutunda olacağı dile getirilmişti. Ayrıca Nokia 2 kutudan Android 7.1.1 Nougat işletim sistemi ile çıkacak.

  Sızdırılan bu özellikler gösteriyor ki, Nokia 2’nin fiyatı en fazla 100 dolar seviyesinde olacak ve giriş seviyesi cihaz arayan müşterilere hitap edecek.

  Nokia 2 HMD’nin en ucuz telefonu olacak başlıklı içeriğe yorum yapmak ister misin?
  Nokia 2 HMD’nin en ucuz telefonu olacak başlıklı haberimizde 0 yorum var.

  Nokia 2 HMD’nin en ucuz telefonu olacak başlıklı haber için hiç yorum yapılmamış, ilk yorumu yapmaya ne dersin?