Nokia D1C’nin Teknik Özellikleri Belli Oldu

Nokia'nın mobil sektöre yeniden giriş yapmasını sağlayacak yeni telefon modelinin adı belli oldu. İşte yeni telefon modeli Nokia D1C ile ilgili özellikler ve detaylar.

Nokia D1C’nin Teknik Özellikleri Belli Oldu
Nokia D1C’nin Teknik Özellikleri Belli Oldu Tekno Kenar

Nokia D1C adı verilen yeni telefon modelinin üretimini gerçekleştirirken telefonun test aşamalarındaki işlemler sırasında tüm özellikleri görüldü.

Nokia D1C Performansı Nasıl?

Paylaşılan test sonuçları ile birlikte telefonun piyasaya sunulacağını kesinlik kazanırken telefon için yapılan Geekbench testinde tek çekirdekte 656 puan çoklu çekirdekte Ise 3120 puan aldı. Telefonun aldığı puanlar ortalama özelliklere sahip bir cihazın sunulacağını gösterirken telefonun hangi donanımlar ile geleceğin de şimdiden belli olmuş durumda.

Yeni Android Sistemle Geliyor

Telefon için en dikkat çeken noktalardan bir tanesi ise işletim sistemi. Öyle ki Android 7.0 Nougat ile birlikte gelen cihaz bu bakımdan kullanıcıların son işletim sistemi versiyonunu kullanmasını sağlayacak.

Nokia'nın yeni telefonunda Snapdragon 430 işlemci tercih edilirken 3 GB RAM ve Adreno 505 grafik işlemciyle telefonun desteklendiği görüldü. Android 7.0 Nougat işletim sistemi ile gelecek cihaz performans anlamında daha üstün bir durumda olacak. Nokia tarafından orta segmente yönelik geliştirilen telefon modelinin en kısa süre içerisinde yüksek satış rakamına ulaşılması beklenirken telefonun başarıya ulaşmasında en önemli detay belirlenecek etiket fiyatı olacak. Bu bakımdan özellikle fiyatın düşük tutulması telefonun daha fazla kişi tarafından satın alınmasını da sağlayabilir. 

Nokia D1C’nin Teknik Özellikleri Belli Oldu Başlıklı İçeriğe Yorum Yap!

Nokia D1C’nin Teknik Özellikleri Belli Oldu Yorum
Kalan karakter sayısı : 500
GÜNCEL TEKNOLOJİ HABERLERİ X
Bilgisayardan Instagram Mesaj Atma
Bilgisayardan Instagram Mesaj Atma
Facebook Yüz Tanıma Sistemi Nedir, Nasıl Çalışır?
Facebook Yüz Tanıma Sistemi Nedir, Nasıl Çalışır?