Tekno Kenar

  Nokia’dan yeni model: D1C

  Nokia tarafından yeni bir modelin piyasaya sunulacağı öğrenilirken yeni model ilk defa Geekbench sonuçlarında görüntülendi.

  Nokia’dan yeni model: D1C

  Microsoft bünyesinden ayrıldıktan sonra kendi modellerini üretmeye hak kazanan Nokia, bu alanda yeni modeller üzerinde çalışmalarını sürdürüyor. Konuyla ilgili elde edilen bilgilerde Nokia tarafından piyasaya sunulacak yeni telefon modelinin Nokia D1C olduğu öğrenilirken yeni telefon modeli test sürecinde görüntülendi. Bu bakımdan 2016 yılının sonunda ve 2017 yılının başından itibaren yoğun olarak kullanılacak olan telefonun özellikleri ile şimdiden görülmüş oldu.

  Anlaşma bitti

  Microsoft ile yapılan anlaşma gereği 2016 yılının son çeyreğine kadar kendi markası üzerinden yeni bir modeli üretmeyecek olan Nokia, bu anlaşmanın sona ermesiyle birlikte üretim hakkındaki tüm çalışmalarını hızlandırdı. Bundan sonraki süreç içerisinde Nokia’nın farklı bir anlaşma yapması beklenmezken kendi adıyla sunulacak olan yeni telefon modelleri ile birlikte mobil sektörde söz sahibi olması bekleniyor.

  Nokia D1C özellikleri neler?

  Nokia D1C ile ilgili edebilen bilgilerde telefonun tüm teknik özellikleri de görülürken yeni modelde orta segmente yönelik bir cihazın üretildiği de anlaşıldı. Telefonda yer alan özellikler ise şöyle;

  Qualcomm 1.4 GHz Octa-core Snapdragon 430 yonga seti

  3 GB RAM

  Adreno 505 GPU

  Android 7.0 Nougat işletim sistemi

  Bu özellikler ile gelecek yeni telefon modelinin ardından markanın çok daha güçlü amiral gemisi ile 2017 yılı içerisinde piyasaya çıkması bekleniyor. Fakat belirtilen model dışındaki diğer cihazlar için henüz detaylı bilgi elde edilemedi.

  Nokia’dan yeni model: D1C başlıklı içeriğe yorum yapmak ister misin?
  Nokia’dan yeni model: D1C başlıklı haberimizde 0 yorum var.

  Nokia’dan yeni model: D1C başlıklı haber için hiç yorum yapılmamış, ilk yorumu yapmaya ne dersin?