Note 7’yi Bırakanlar iPhone 7 Aldı

Samsung piyasaya sunduğu Galaxy Note 7 modelini geri çekmek durumunda kalırken yaşanan olumsuz durum en çok Apple’ın satışlarına yaradı.

Note 7’yi Bırakanlar iPhone 7 Aldı
Note 7’yi Bırakanlar iPhone 7 Aldı Tekno Kenar

Apple ile Samsung mobil sektörün iki dev rakibi olurken Galaxy Note 7 modeli ile piyasaya giriş yaparak Apple’a karşı önemli bir avantaj elde etmek isteyen Samsung, bu konuda çok ciddi bir handikap yaşadı.

Note 7 Sayfası Kapandı

Samsung tarafından piyasaya sunulduktan sonra bataryaların patlaması nedeniyle telefonların üretimini durduran Samsung, bu nedenle rakibine çok önemli bir koz vermiş oldu. Yapılan değerlendirmelerde iki buçuk milyon cihazının geri iade edileceği ve aynı zamanda cihazı alabilecek milyonlarca kullanıcının da Note 7 yerine başka telefonlara yöneleceği belirtilirken bu durumda en güçlü seçenek iPhone 7. ,

5 Milyon Kişi Aldı!

Üstelik telefon iade işlemlerini gerçekleştiren kişilerin büyük bir bölümü iPhone 7 için şimdiden satın alma işlemlerini gerçekleştirmiş durumda. Bu bakımdan önümüzdeki dönemlerde satış işlemlerinin daha da yoğun bir şekilde gerçekleşmesi beklenirken Note 7 yerine iPhone 7 modelini alacak kişiler Apple'ın beklentilerin de üzerinde bir satış rakamına ulaşmasını sağlayacak. Şu ana kadar yapılan çalışmalar doğrultusunda yapılan 5 milyon gibi daha fazla bir satış işleminin gerçekleştirebileceği söyleniyor. Bu konudaki son durum ise 2016 yılının sona ermesiyle birlikte paylaşılacak raporlarda görülecek.

Özellikle yıl sonuna kadar Galaxy Note 7 ile ilgili tüm işlemlerin yapılması beklenirken bu işlemlerin sona ermesi ve kullanıcıların yeni bir telefon satın alması piyasalardaki dengelerin nasıl değişeceğini de gözler önüne serecek. Fakat yeni telefonlar iPhone modeli olmasa da sektörde tek kaybedecek Samsung olacak.

Note 7’yi Bırakanlar iPhone 7 Aldı Başlıklı İçeriğe Yorum Yap!

Note 7’yi Bırakanlar iPhone 7 Aldı Yorum
Kalan karakter sayısı : 500
GÜNCEL TEKNOLOJİ HABERLERİ X
Android Animoji Uygulamaları Gerçek mi?
Android Animoji Uygulamaları Gerçek mi?
iPhone X Animoji (Emoji) ile Karaoke Yapmak Mümkün
iPhone X Animoji (Emoji) ile Karaoke Yapmak Mümkün