Tekno Kenar

  Note 8 siparişleri Note 7’yi solladı

  Samsung, Note 7 ile yaşadığı faciayı yavaş yavaş atlatıyor. Açıklamaya göre yeni telefon Note 8 çok daha fazla ön sipariş aldı.

  Note 8 siparişleri Note 7’yi solladı

  Samsung, yeni akıllı telefonu Galaxy Note 8 ile geçen yıl yaşanan Note 7 batarya patlaması faciasını geride bırakmak isterken, aynı zamanda oldukça da iddialı.

  Samsung Galaxy Note 8, Note 7’den 2.5 kat fazla sattı

  Birçok kişi yeni modelin başarılı olacağını savunurken, Samsung da daha önce yaşadığı ciddi itibar kaybını düzeltmek istiyor. Firma daha önce yeni Note cihazının ön satışlarının ABD’de hiç olmadığı kadar hızlı olduğunu dile getirmişti. Şimdi ise bu iddialar daha da genişletildi.

  Reuters’a bir dizi açıklama yapan Samsung yetkilileri, premium tablet tipi telefonun ön siparişlerinin zirve yaptığını ve sadece 5 gün içinde Note 7 ön siparişlerini 2.5 kat geçtiğini dile getirdi. Söylenenler doğruysa, Note 8’ler toplamda 40 ülkede henüz çıkmadan 650 bin adet sattı ve Samsung yetkilisi de bunu ‘cesaret verici’ olarak tanımladı.

  Samsung Galaxy Note 8 özelliklerine rağmen pahalı bulundu

  Note 8’in ABD satış etiketi 930 dolar civarından başlarken, Apple’ın yeni cihazı iPhone X’in ise 1000 dolar sınırını geçeceği konuşuluyor. Her ne kadar Note 8 yüksek seviye bir amiral gemisi olsa da yine bu fiyatı pahalı bulanlar var.

  Sektörün önemli isimleri ise Samsung’un yeni Galaxy Note 8’i için ‘Seride iyi bir geri dönüş’ yorumlarını yaparken cihazın gönderimleri 15 Eylül 2017 Cuma günü başlayacak. Geçtiğimiz yıl benzer dönemlerde çıkan Note 7, firma için ciddi bir prestij ve para kaybı olmuştu. Çok sayıda Note 7 batarya sorunları sebebiyle toplatılmıştı.

  [Toplam:2    Ortalama:5/5]

  Note 8 siparişleri Note 7’yi solladı başlıklı içeriğe yorum yapmak ister misin?
  Note 8 siparişleri Note 7’yi solladı başlıklı haberimizde 0 yorum var.

  Note 8 siparişleri Note 7’yi solladı başlıklı haber için hiç yorum yapılmamış, ilk yorumu yapmaya ne dersin?