Alexa

Nvidia 32 Bit Sistemler İçin Artık Sürücü Güncellemeyeceğini Duyurdu

Nvidia Artık 32-Bit Sistemler İçin Sürücü Güncellemiyor, ‘Gelecek 64-Bitin’ Diyor!

Nvidia 32 Bit Sistemler İçin Artık Sürücü Güncellemeyeceğini Duyurdu
Nvidia 32 Bit Sistemler İçin Artık Sürücü Güncellemeyeceğini Duyurdu Tekno Kenar
Bu içerik 2891 kez okundu.

64 Bit sistemlerin bir süredir standartlaştığı ve herkes tarafından kullanıldığı gerçek. Fakat eski bir bilgisayara sahipseniz, Nvidia’nın yakın zamanda Windows, Linux ve FreeBSD işletim sistemi kullanan cihazlar için 32-bit ekran kartı sürücü güncellemelerini durduracağını belirtelim. Apple ve Google gibi firmalar artık tamamen 64-bit sistemlere geçmeye karar verdi. Bunların arasına ekran kartı üreticisi Nvidia da katılıyor.

Nvidia 32 Bit Sistem Desteğinin Sonlanmasına Çok Az Süre Kaldı

Elbette 32-bit sisteminizde ekran kartlarınız ve çipsetleriniz hâlâ çalışmaya devam edecek. Fakat yeni sürücülerle gelen güvenlik güncellemeleri ve hata düzeltmelerinden faydalanamayacaklar.

Özellikle güvenlik güncellemeleri bilgisayarlar için kritik. Nvidia tarafından 32 Bit sistem desteğinin sonlanacağı tarih Ocak 2019 olarak belirlendi.

390 numaralı yeni Nvidia sürücüleriyle birlikte 32-bit desteği sonlanmış olacak. Firmanın açıklamasına göre Release 390 sonrası bütün driverlarda sadece 64-bit sistemler desteklenecek.

Dolayısıyla eğer 32-bit sürüme sahip Windows 7, Windows 8, Windows 10 ya da herhangi bir Linux işletim sistemli bilgisayar kullanıyorsanız, artık Nvidia ekran kartlarınız için güncelleme beklemeseniz iyi edersiniz. Hatta mümkünse ilk fırsatta işletim sisteminizi 64-bit yeni bir sürümle değiştirin.

Nvidia 32 Bit Sistemler İçin Artık Sürücü Güncellemeyeceğini Duyurdu Başlıklı İçeriğe Yorum Yap!

Nvidia 32 Bit Sistemler İçin Artık Sürücü Güncellemeyeceğini Duyurdu Yorum
Kalan karakter sayısı : 500
GÜNCEL TEKNOLOJİ HABERLERİ X
Battlefront Ücretli Loot Box Sistemi Kalkıyor
Battlefront Ücretli Loot Box Sistemi Kalkıyor
ARK: Survival Evolved Mobil Cihazlara Geliyor
ARK: Survival Evolved Mobil Cihazlara Geliyor