Tekno Kenar

  Nvidia sessiz sedasız yeni ekran kartı çıkardı

  Herkes Nvidia’dan yeni GTX serisi ekran kartlarını beklerken, firma şaşırtıcı bir işe imza attı.

  Nvidia sessiz sedasız yeni ekran kartı çıkardı

  Birçok kişi Nvidia’nın bu yıl yeni GTX 1180 ekran kartlarını çıkarmasını bekliyordu. Fakat firma şaşırtıcı bir karar alarak var olan GeForce GTX 1050 ekran kartının 3GB bellekli yeni sürümünü yayınladı.

  Nvidia yeni ekran kartı için bu hamle beklenmiyordu

  Aslına bakarsanız Nvidia’nın böyle bir karar alması kimse tarafından beklenmiyordu. Bilindiği gibi GTX 1050 ekran kartları Pascal serisine mevcutlar ve artık yavaş yavaş gücünü kaybediyorlar. Fakat en azından kâğıt üzerinde yeni GTX 1050 3GB oldukça iyi gözüküyor. Yeni ekran kartında 768 CUDA çekirdeği ve 1,392MHz saat hızı bulunuyor. Bu hız 1,518MHz’a kadar çıkabiliyor.

  Ayrıca mevcut Nvidia GTX 1050 2GB modele göre sadece daha iyi özelliklere sahip değil. Aynı zamanda yeni modelde Nvidia GTX 1050 Ti (4GB) kadar CUDA çekirdeği ve daha yüksek saat hızı bulunuyor.

  Yeni Nvidia ekran kartının tek kötü özelliği ise 96-bit bellek ara yüzü olması. Bu ekran kartının tüm diğer sürümlerinde 128-bitlik bellek ara yüzü bulunuyordu. Nvidia GeForce GTX 1050 – 3GB modelin fiyatı ve çıkış tarihi ise henüz duyurulmadı. Buna rağmen önceki 2GB sürüme göre bir miktar daha pahalı olmasını bekliyoruz.

  Bakalım Nvidia yeni GTX 1180 serisi ekran kartını ne zaman duyuracak?

  [Toplam:2    Ortalama:5/5]

  Nvidia sessiz sedasız yeni ekran kartı çıkardı başlıklı içeriğe yorum yapmak ister misin?
  Nvidia sessiz sedasız yeni ekran kartı çıkardı başlıklı haberimizde 0 yorum var.

  Nvidia sessiz sedasız yeni ekran kartı çıkardı başlıklı haber için hiç yorum yapılmamış, ilk yorumu yapmaya ne dersin?