Orionid Meteor Yağmuru Nedir ? Ne Zaman Görülür ?

Türkiyede dün gece ve bugün gece görülecek olan orionid meteor yağmuru saat kaçta görülür sizler için araştırdık.

Orionid Meteor Yağmuru Nedir ? Ne Zaman Görülür ?
Orionid Meteor Yağmuru Nedir ? Ne Zaman Görülür ? Tekno Kenar

 

Orionid Meteor Yağmuru Nedir ? Bugün gece olacak olan meteor yağmurunu sizlere sunuyoruz.Türkiyedende izlenecek olan Orionid Meteor Yağmuru Halley Kuyruklu yıldızının geriye kalan enkaz  parçaları olarak bilinmektedir.Bilim adamlarının araştırmalarına göre  gece saatlerinde ve havanın ışık slüeti az olan bir ortamdan rahatca görülebilecek , üstelik Orionid Meteor Yağmurunu görmek için  Teleskop , Dürbün gibi cihazlara gerek kalmadan çıplak gözümüzle gözlemleyebileceğiz.

Diğer anlamlarına geçecek olursak.

 

Orionid Meteor Yağmuru Türkiyemizde Ne Zaman Görebiliceğiz ?

Halley Kuyruklu Yıldızında geriye kalan enkaz parçalarından 2. Si olan Orionid Meteor Yağmuru Ekim ayının 21 ve 22  Ekim gecesi saat 01.00 ile 04.00 arası en iyi gözlemlenecek saatleridir.Ortamın az ışıklı odluğu yerde bize olağanüstü bir şölen olarak gözüküyor.Birçok insan fotoğraf makinesiyle bu görüntüyü yakalamak için günlerce bekliyor.

Orionid Meteor Yağmuru Hakkında Diğer Bilgiler

Her yıl olan Orionid Meteor Yağmuru Halley Kuyruklu Yıldızından düşen bir parçacığın Dünya yörüngesine girip kesişmesiyle oluşur.Bu yıl 22 Ekim gece saatlerinde (01.00 ve 04.00) halley kuyruklu yıldızından akıp düşen Orionid Meteor Yağmurunun en yoğun olarak görülmesi bilim adamları tarafından belirtiliyor.Marshall Uzay Uçuş Merkezi’nde NASA Meteroid Çevre Ofisi’nden edinilen Bill Cooke nin açıklamasında ‘’ Orionid Meteor Yağmurları bu sene önceki yıllara göre daha zayıf etkinliği olacak.’’ Dedi.Ayrıca Cooke saatte yaklaşık 12 meteor görebiliriz dedi.Gökyüzü göktaşları ile dolacak bu gece.Bu göktaşlarından bazıları şunlar : Jüpiter, Venüs ve Büyük Köpek Takımyıldızında olan en parlak yıldız Sirius ‘ u ve Orion u görülebilecek.Müthiş bir şöleni kaçırmamak gerekli.

Konu hakkında yorumlarınızı belirtebilirseniz çok seviniriz :)

Orionid Meteor Yağmuru Nedir ? Ne Zaman Görülür ? Başlıklı İçeriğe Yorum Yap!

Orionid Meteor Yağmuru Nedir ? Ne Zaman Görülür ? Yorum
Kalan karakter sayısı : 500
GÜNCEL TEKNOLOJİ HABERLERİ X
Android Animoji Uygulamaları Gerçek mi?
Android Animoji Uygulamaları Gerçek mi?
iPhone X Animoji (Emoji) ile Karaoke Yapmak Mümkün
iPhone X Animoji (Emoji) ile Karaoke Yapmak Mümkün