Otomobil Sektörüne Elektrik Dopingi Geldi

Paris Otomobil Fuarı bu yıl pek çok farklı modele ev sahipliği yaparken elektrikli araçlar en çok dikkat çeken modellerden oldu.

Otomobil Sektörüne Elektrik Dopingi Geldi
Otomobil Sektörüne Elektrik Dopingi Geldi Tekno Kenar

Otomobil sektöründe son dönemlerde önemli bir değişim görülmeye başladı. Öyle ki elektrikli otomobillerin daha çok ilgi görmeye başlaması otomotiv üreticilerinin de elektrikli otomobil modellerine daha fazla önem vermesini sağladı. Bu durum Paris Otomobil Fuarı'nda da oldukça net bir şekilde görüldü. Öyle ki tanıtımı yapılan araçların büyük bir bölümü elektrikli otomobillerden oluşurken aynı zamanda bu araçların yüksek hız limitlerine ulaşabilmesi kullanıcıların yeni modellere daha çok ilgi göstermesini sağladı. Menzillerin 400 ile 600 kilometre arasında değiştiği elektrikli otomobillerde hız rekorları dahi kırılabilir durumda

BMW İlgi Çekti  

Yeni otomobil fuarında pek çok farklı marka tarafından elektrikli araçların tanıtımı gerçekleştirilirken BMW’den Citroen’e kadar pek çok farklı üretici farklı konseptlerde hazırladıkları elektrikli araçların tanıtımını gerçekleştirerek geleceğin araçlarının şimdiden görülmesini sağladı.

Otomobil fuarında yer alan ve en çok ilgi çeken modellerden bir tanesi DS E-Tense Concept olurken DS E-Tense Concept, 4.72 metre uzunluğu ve 1.29 metre yüksekliği ile tüm dikkatleri üzerine topladı. Lityum pillerin kullanıldığı araç aynı zamanda yüzde yüz elektrikli yapısıyla dikkat çekti. Araçta kullanılan farklı sürüş modları sayesinde kişilerin kendi sürüş tekniklerine göre iyi bir tercih yapması ve araçtan daha iyi bir performans alması mümkün olurken aracın 360 kilometreye kadar menzile ulaşabilmesi mümkün. Aynı zamanda aracın ulaştığı maksimum hız ise 250 kilometre.

Otomobil Sektörüne Elektrik Dopingi Geldi Başlıklı İçeriğe Yorum Yap!

Otomobil Sektörüne Elektrik Dopingi Geldi Yorum
Kalan karakter sayısı : 500
GÜNCEL TEKNOLOJİ HABERLERİ X
Bilgisayardan Instagram Mesaj Atma
Bilgisayardan Instagram Mesaj Atma
Facebook Yüz Tanıma Sistemi Nedir, Nasıl Çalışır?
Facebook Yüz Tanıma Sistemi Nedir, Nasıl Çalışır?