Tekno Kenar

  Oyunlar için yeni animasyon teknolojisi (oyunlarda yüz yaratma aracı)

  Unreal Engine 4 ile yapılan yeni animasyon teknolojisi, oyunlarda yüz yaratma aracı büyülüyor.

  Oyunlar için yeni animasyon teknolojisi (oyunlarda yüz yaratma aracı)

  Oyunlarda bir karakterin ağzı konuşurken oynadığında şaşkına döndüğünüz zamanları hatırlıyor musunuz? Ya da göz kırptığında, hatta parmakları olduğunda?

  3D oyun dünyasının o erken günlerini atlatalı çok fazla zaman geçti ve Red Dead Redemption 2 gibi yakında çıkacak olan oyunlar da görselleriyle adeta büyülüyorlar. Fakat L.A. Noire gibi istisna bir örneği saymazsak, maalesef oyunların genel sorunu ‘Ürkütücü’ gözüken, gerçeklik hissi vermeyen karakter yüzleri. Yapımlardaki en önemli karakterlerin dahi yüzü bu şekilde tasarlanırken, bu durum yakında değişebilir.

  Eğer izlediğiniz video gerçekse, Snappers Advanced Rip oldukça önemli bir iş başarmışa ve karakterlerin yüzlerini insansı bir hâle sokmuşa benziyor.

  Unreal teknolojisi: Oyunlarda yüz yaratma aracı

  Unreal Engine 4 ile yapılan yeni animasyon teknolojisi, yüz yaratma aracı büyülüyor.

  Birçok oyunda kullanılan popüler oyun motoru Unreal Engine 4 ile çalışan Snappers teknolojisi, yüz ifadelerini gerçek zamanlı olarak değiştiriyor ve manipüle ediyor. Karakter yüzlerinde bir harita yer alırken, bunlarla ifadeleri istediğiniz gibi değiştiriyorsunuz.

  Şu anda firmanın Warner Bros, 2K Games, Activision, Electronic Arts ve Infinity Ward gibi müşterileri var. Bakalım ilerleyen dönemlerde teknolojiyi hangi oyunlarda görebileceğiz?

  [Toplam:2    Ortalama:5/5]

  Oyunlar için yeni animasyon teknolojisi (oyunlarda yüz yaratma aracı) başlıklı içeriğe yorum yapmak ister misin?
  Oyunlar için yeni animasyon teknolojisi (oyunlarda yüz yaratma aracı) başlıklı haberimizde 0 yorum var.

  Oyunlar için yeni animasyon teknolojisi (oyunlarda yüz yaratma aracı) başlıklı haber için hiç yorum yapılmamış, ilk yorumu yapmaya ne dersin?