PayPal'den Türkiye'ye Geri Dönme Çabası

Geçtiğimiz aylarda BDDK, PayPal’in lisansını iptal etti. Şimdilerde ise PayPal, ülkemize geri dönmek için harekete geçti.

PayPal'den Türkiye'ye Geri Dönme Çabası
PayPal'den Türkiye'ye Geri Dönme Çabası Tekno Kenar

PayPal, geçtiğimiz aylarda Türkiye’de ilgili kanunlara uymayı ve vergi ödemeyi reddetmesi üzerine, ülkemizde kötü bir imaj çizdi. Çizdiği bu imajın yanında, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu(BDDK) tarafından lisansı iptal edildi.

Haziran’da Giden PayPal Geri Dönüyor

Birkaç aylık Türkiye’den ayrılmak PayPal’i etkilemiş olacak ki, daha iki ay önce Türkiye’de ilgili kanunlara uymak istememesine rağmen şimdi Türkiye’ye geri dönek için çabalıyor. Bilindiği üzere, Haziran ayında PayPal’in lisansı iptal edildi ve PayPal Türkiye’deki faaliyetlerini  durdurduğunu açıkladı. Fakat bu olayın çıkarlarıyla örtüşmediğini anlayınca Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu(BDDK) ile geçtiğimiz hafta masaya oturdular. Yapılan toplantı sonucunda anlaşmaya varıldı ve bu anlaşmaya göre, PayPal, önümüzdeki senenin sonuna kadar Türkiye’ye taşınmış olacak.

PayPal’in ülkemize gelmesiyle birlikte, Sınır Ötesi isimli sistemde kullanıma geçecek. Bu sistem yurtdışından birinin Türkiye’den alışveriş yapmasına imkan sağlıyor. Fakat Türkiye’den yurtdışı alışverişi imkanına olanak vermiyor.

PayPal'den Türkiye'ye Geri Dönme Çabası Başlıklı İçeriğe Yorum Yap!

PayPal'den Türkiye'ye Geri Dönme Çabası Yorum
Kalan karakter sayısı : 500
GÜNCEL TEKNOLOJİ HABERLERİ X
Android Animoji Uygulamaları Gerçek mi?
Android Animoji Uygulamaları Gerçek mi?
iPhone X Animoji (Emoji) ile Karaoke Yapmak Mümkün
iPhone X Animoji (Emoji) ile Karaoke Yapmak Mümkün