Alexa

Petro Kripto Para Birimi ABD’de Yasaklandı

Venezuela’nın Kripto Parası Petro Artık Amerika’da Kullanılmayacak.

Petro Kripto Para Birimi ABD’de Yasaklandı
Petro Kripto Para Birimi ABD’de Yasaklandı Tekno Kenar
Bu içerik 4773 kez okundu.

Amerikan vatandaşlarının Venezuela kripto para birimlerini kullanmasını yasaklayan kanun ABD Başkanı Donald Trump tarafından imzalandı. Bu da demek oluyor ki Petro adlı kripto para artık ABD içinde illegal olarak kabul edilecek. Petro, Venezuela Başbakanı Nicolas Maduro tarafından vatandaşlara sunulmuştu ve petrol alım satımlarında kullanımı hedefleniyordu.

ABD, Venezuela Kaynaklarını Kesmek İstiyor

Tartışmalı kripto birimi Petro, ABD tarafından dayatılan ekonomik yaptırımlardan kaçınmak için Venezuela tarafından bir araç olarak görülüyordu. Trump yönetimi Maduro’nun finansmanlarını kesmek isterken, yasak kararı da buna yönelik son hamle olarak karşımıza çıktı.

Emir bugün itibariyle Beyaz Saray’ın resmi web sitesinde yayınlanırken, Petro biriminin yasaklandığı bilgisine yer verildi ve altında da Donald Trump imzası yer aldı.

Trump yönetiminin Petro’yu durdurma kararı sürpriz olarak kabul edilmezken, karar da herhangi bir uyarı yapılmaksızın ani şekilde alındı. Her ne kadar bu sadece bir kripto paraya yönelik gözükse de, aslında doğrudan hedefin ne olduğu biliniyor.

Buna rağmen ABD’li yatırımcıların Petro kararından çok da etkilenmeyeceği, daha önce buna yönelik önlem aldıkları konuşuluyor.

Petro Kripto Para Birimi ABD’de Yasaklandı Başlıklı İçeriğe Yorum Yap!

Petro Kripto Para Birimi ABD’de Yasaklandı Yorum
Kalan karakter sayısı : 500
GÜNCEL TEKNOLOJİ HABERLERİ X
Red Dead Redemption ve Gears of War 2 Xbox One X İçin 4K Yayınlandı
Red Dead Redemption ve Gears of War 2 Xbox One X İçin 4K Yayınlandı
Out Of The Park Baseball 19 Çıktı
Out Of The Park Baseball 19 Çıktı