Tekno Kenar

  Petro kripto para birimi ABD’de yasaklandı

  Venezuela’nın kripto parası Petro artık Amerika’da kullanılmayacak.

  Petro kripto para birimi ABD’de yasaklandı

  Amerikan vatandaşlarının Venezuela kripto para birimlerini kullanmasını yasaklayan kanun ABD Başkanı Donald Trump tarafından imzalandı. Bu da demek oluyor ki Petro adlı kripto para artık ABD içinde illegal olarak kabul edilecek. Petro, Venezuela Başbakanı Nicolas Maduro tarafından vatandaşlara sunulmuştu ve petrol alım satımlarında kullanımı hedefleniyordu.

  ABD, Venezuela kaynaklarını kesmek istiyor

  Tartışmalı kripto birimi Petro, ABD tarafından dayatılan ekonomik yaptırımlardan kaçınmak için Venezuela tarafından bir araç olarak görülüyordu. Trump yönetimi Maduro’nun finansmanlarını kesmek isterken, yasak kararı da buna yönelik son hamle olarak karşımıza çıktı.

  Emir bugün itibariyle Beyaz Saray’ın resmî web sitesinde yayınlanırken, Petro biriminin yasaklandığı bilgisine yer verildi ve altında da Donald Trump imzası yer aldı.

  Trump yönetiminin Petro’yu durdurma kararı sürpriz olarak kabul edilmezken, karar da herhangi bir uyarı yapılmaksızın ani şekilde alındı. Her ne kadar bu sadece bir kripto paraya yönelik gözükse de aslında doğrudan hedefin ne olduğu biliniyor.

  Buna rağmen ABD’li yatırımcıların Petro kararından çok da etkilenmeyeceği, daha önce buna yönelik önlem aldıkları konuşuluyor.

  Petro kripto para birimi ABD’de yasaklandı başlıklı içeriğe yorum yapmak ister misin?
  Petro kripto para birimi ABD’de yasaklandı başlıklı haberimizde 0 yorum var.

  Petro kripto para birimi ABD’de yasaklandı başlıklı haber için hiç yorum yapılmamış, ilk yorumu yapmaya ne dersin?