Tekno Kenar

  Play Store madencilik uygulamaları yasaklandı

  Google, Play Store madencilik uygulamalarını yasakladı, sahtecilik ve dolandırıcılık içeren bazı uygulamalara da erişimi engelledi.

  Play Store madencilik uygulamaları yasaklandı

  Google, Play Store için geliştirici politikalarını güncelledi ve artık cihazınızla madencilik yapmanızı sağlayan uygulamaların yasak olduğunu açıkladı. Cihazınızla madencilik yapmanızı sağlayan uygulamalar yasaklanırken, kripto para madenciliğini uzaktan yönetebileceğiniz uygulamalar ise Play Store’da yer almaya devam ediyor. Aynı zamanda Google, sahtecilik ve dolandırıcılık içeren bazı uygulamalara da erişimi engelledi.

  Play Store yeni geliştirici politikası

  Şu anda geliştirici politikası sayfasını ziyaret ederseniz kripto paralar alanında şu yazı çıkıyor: “Cihazlar üzerinden kripto para kazan uygulamalara izin vermiyoruz. Kripto para madencilik süreçlerini uzaktan yönetmenizi sağlayacak uygulamalara ise izin var.”

  Buna benzer bir açıklama geçtiğimiz zamanlarda Apple tarafından da yapılmıştı; Apple cihazınızdan madencilik yapabileceğiniz uygulamaları uygulama marketinden kaldırmıştır.

  Güncellenen kurallara göre, Play Store’da bulunan herhangi bir uygulamanın cihazınızın işlemcisini veya grafik birimini kullanarak madencilik yaptığı tespit edilirse, Google o uygulamayı listeden çıkartacak. Güncellemenin ardından uygulamaları kaldırılan bazı geliştiriciler şikâyetlerini ilk olarak Reddit ve Twitter gibi popüler sosyal medya sitelerinde paylaştı.

  Sosyal medyada açılan konulara yorum yapan kişiler, gelişmiş bilgisayarlar ile yapılan kazımların dahi düşük gelirler getirdiğini, bu işin düşük özellikli telefon, tablet gibi cihazlarda yapılmasının mantıksız olduğunu belirtti. Ancak şu anda Crypto Miner, Miner Gate ve Neo Neon Miner gibi uygulamaların Play Store’da hala indirilebilir durumda olduğunu belirtelim. Google, bu uygulamaları bu yılın başında Chrome internet tarayıcısından kaldırmıştı.

  [Toplam:3    Ortalama:5/5]

  Play Store madencilik uygulamaları yasaklandı başlıklı içeriğe yorum yapmak ister misin?
  Play Store madencilik uygulamaları yasaklandı başlıklı haberimizde 0 yorum var.

  Play Store madencilik uygulamaları yasaklandı başlıklı haber için hiç yorum yapılmamış, ilk yorumu yapmaya ne dersin?