Alexa

Pokemon GO Araba Kazası Bilançosu Açıklandı

Pokemon GO Oynarken Araba Sürmenin Maliyeti Çok Büyük!

Pokemon GO Araba Kazası Bilançosu Açıklandı
Pokemon GO Araba Kazası Bilançosu Açıklandı Tekno Kenar
Bu içerik 2331 kez okundu.

Pokemon GO arttırılmış gerçeklik teknolojisini kullanan bir oyun olarak geçtiğimiz senenin yaz aylarında mobil platformlara sunulmuştu. Her ne kadar gerçekte oyundaki Pokemonlar yer almasa da, Pokemon Go oynarken aynı zamanda araba sürenler gerçek hayatta büyük zararlara yol açtı.

Maddi Kayıp da Var, Can Kaybı da!

Purdue Üniversitesi’ndeki çalışanlara göre ABD çapında Pokemon Go oynayan sürücüler, oyun çıktıktan sonraki ilk 148 gün içinde 2 milyar ile 7.3 milyar dolar arası bir hasara sebep oldu. Aynı zamanda bu yüzden iki kişi de hayatını kaybetti.

Bu istatistikler ayrıntılı kaza raporlarından toplanırken, toplamda 286 araç kazası yaşandı ve 134 tanesi PokeStop durakları yakınındaydı. Bu durumda kazalar yüzünden Pokemon Go suçlanırken, araçlar da ciddi ölçüde hasar aldı.

Aslında bu uzun zamandır bilinen bir gerçekti fakat ayrıntılı bilanço açıklanmamıştı. Araba kullananlar daha kolay Pokemon yakalamak için uygulamayı direksiyon başında açarken, yapımcı firma Niantic bunun önüne geçmek için oyuna bazı kısıtlamalar getirmişti ve sürüş sırasında Pokemon yakalamayı zorlaştırmıştı.

Şimdi eskiye göre gelişme kaydedilse de, ilk günlerde yaşanan kazalar maalesef artık telafi edilemiyor. Pokemon Go hâlâ milyonlarca aktif kullanıcıya sahipken, aynı zamanda Niantic bir süre önce yeni arttırılmış gerçeklik oyunu Harry Potter’ı da duyurdu.

Pokemon GO Araba Kazası Bilançosu Açıklandı Başlıklı İçeriğe Yorum Yap!

Pokemon GO Araba Kazası Bilançosu Açıklandı Yorum
Kalan karakter sayısı : 500
GÜNCEL TEKNOLOJİ HABERLERİ X
Red Dead Redemption ve Gears of War 2 Xbox One X İçin 4K Yayınlandı
Red Dead Redemption ve Gears of War 2 Xbox One X İçin 4K Yayınlandı
Out Of The Park Baseball 19 Çıktı
Out Of The Park Baseball 19 Çıktı