Tekno Kenar

  Quadrooter virüsü 900 milyon Android’i ele geçirebilir

  Android telefonların baş etmekte güçlük çekeceği bir virüs ortaya çıktı. En yeni telefonların dahi bundan etkileneceği ifade ediliyor..

  Quadrooter virüsü 900 milyon Android’i ele geçirebilir

  Android telefonlar bir güvenlik açığıyla daha karşı karşıya. Mağazadan uygulama indirirken güvenebiliyoruz. Ama bu virüsler o kadar güçlü oluyor ki işletim sistemi sahibi Google bile çaresiz kalabiliyor. Quadrooter adı verilen bir zararlı yazılımın sizi kandırarak telefonunuza yüklemenizi sağladığını ve bu sayede ise telefonu istediği gibi yönetebildiği ifade ediliyor.

  Virüsün çok güçlü olduğu söyleniyor!

  Virüsün çok güçlü olduğu söylenirken yeni çıkan telefonların dahi baş edemeyeceği düşünülüyor. Google’ın kendi telefonları Nexus modellerinin bu yazılımdan etkilendiği iddia edildi. Samsung’un amiral gemisi S7 ve Note 7’nin de risk altında olduğu dile getiriliyor. Henüz daha çok yeni olan BlackBerry’nin son telefonu DTEK50’nin çok sağlam bir yapıya sahip olduğu belirtiliyordu. Fakat onun da karşı koyamayacağı tahmin ediliyor. Google’ın ise önlem almak için yapacağı güncellemenin ancak Eylül ayında dağıtımını yapabileceğini açıkladığı da gelen duyumlar arasında.

  Bu yeni virüsün yaklaşık 900 milyon android işletim sistemli telefonu etkileyeceği söylentileri bulunuyor. Uzun süre bu dert ile uğraşılacak gibi görülse de şu an Samsung’un zarar görmemiş olması Knock güvenlik sisteminin dayanaklı olduğunun göstergesidir.

  [Toplam:2    Ortalama:5/5]

  Quadrooter virüsü 900 milyon Android’i ele geçirebilir başlıklı içeriğe yorum yapmak ister misin?
  Quadrooter virüsü 900 milyon Android’i ele geçirebilir başlıklı haberimizde 0 yorum var.

  Quadrooter virüsü 900 milyon Android’i ele geçirebilir başlıklı haber için hiç yorum yapılmamış, ilk yorumu yapmaya ne dersin?