Tekno Kenar

  Qualcomm’un son çipleri akıllı cihazlarınızı hızlandıracak – koruyacak

  Güvenlik kameraları, robotlar ve yapay zekâ teknolojisi Qualcomm’un yeni çipleri ile korunacak.

  Qualcomm’un son çipleri akıllı cihazlarınızı hızlandıracak – koruyacak

  Qualcomm, özellikle akıllı telefon sektöründe son yıllarda lider firma konumuna gelirken, milyonlarca cihazda kendi çipsetlerini barındırıyor. Atılımlarını büyüten firma, son birkaç ayda Smart Audio Platform adlı bir ürün yaparken, böylece Alexa akıllı hoparlörleri daha iyi hâle getirmişti.

  Akıllı ev cihazları yapay zekâ ile güçlendirilecek

  Qualcomm’un Smart Audio Platform’u Snapdragon 845 VRDK çipset üzerine kurulurken, yapay zekâ motoruyla birçok akıllı telefonun işlem hızlarını da arttırıyordu. Şimdi ise firma yeni yapay zekâ motoruyla akıllı ev teknolojilerini de geliştirmek, IoT cihazların işini kolaylaştırmak istiyor.

  Qualcomm, akıllı ev cihazlarını yapay zekâyla güçlendirilecek Vision Intelligence Platform adlı ürününü duyurdu.

  Bu cihaz 10-nanometrelik sistem çipi kullanıyor ve özellikle kamerası bulunan akıllı ev cihazları için tasarlandı. Akıllı ev kameraları, akıllı ekranlar ve yüz tanımlama robotları Qualcomm’un yeni çipsetinin kullanılacağı cihazlar.

  Yeni teknoloji ile işin güvenlik kısmı çok daha kolaylaşacak çünkü, Qualcomm çipsetler adeta ışık hızında yüzleri tanıyabilecek. Bakalım gelecekte dev çipset üreticisinden akıllı ev sistemlerine yönelik ne gibi yatırımlar göreceğiz.

  Qualcomm’un son çipleri akıllı cihazlarınızı hızlandıracak – koruyacak başlıklı içeriğe yorum yapmak ister misin?
  Qualcomm’un son çipleri akıllı cihazlarınızı hızlandıracak – koruyacak başlıklı haberimizde 0 yorum var.

  Qualcomm’un son çipleri akıllı cihazlarınızı hızlandıracak – koruyacak başlıklı haber için hiç yorum yapılmamış, ilk yorumu yapmaya ne dersin?