RedHack’ten Çanakkale Belediyesi’ne Saldırı!

Redhack genellikle kamu kurum ve kuruluşları ile belediyeleri hedef alıyor. Son hedef Çanakkale Belediyesi.

RedHack’ten Çanakkale Belediyesi’ne Saldırı!
RedHack’ten Çanakkale Belediyesi’ne Saldırı! Tekno Kenar

Çanakkale Belediyesi’nin vatandaşlara SMS gönderdiği sistem, Redhack isimli hacker grubu tarafından hacklendi. Pek çok  belediyenin sahip olduğu bu sistem sayesinde, belediye, vatandaşlara, bilgilendirme amaçlı SMS’ler atabiliyordu. Çanakkale Belediyesi’nin bu SMS sistemi Redhack isimli hacker grubunun hedefi oldu.

Redhack, dünya genelinde Devlet kuruluşları ve kamu kuru ve kuruluşlarını hedef alan siber saldırılar düzenliyor. Bu siber sildırılar her ne kadar siber güvenlik uzmanları tarafından önlenmeye çalışılsa da, Redhack, saldırılarında hep başarılı oluyor.

Hack saldırısıyla Çanakkale Belediyesi SMS Sistemini ele geçiren RedHack’in bir sonraki hareketi, vatandaşlara toplu SMS göndermek oldu.

İşte Redhack tarafından vatandaşlara gönderilen SMS:

'Ezilen, fedakar, cefakar halkımıza, günlerdir bir oyun oynanıyor. Bu oyunda ne darbecilerin, ne de diktatörlerin yanında olmak zorunda değilsin. Madem sonsuza kadar yasamayacaksın, o vakit bir avuç zengin asalağın çıkarları için de yasamamalısın. Bu hayat senin, bu hayat hepimizin! Kendinin farkına var, neden yasadığını sorgula. Bunu hak etmiyorsun! Biz köle değiliz! Onlar da efendi değil! Biz Halkız ve Halklar asla boyun eğmez #RedHacak (Kızıl Hackerlar)"

RedHack’ten Çanakkale Belediyesi’ne Saldırı! Başlıklı İçeriğe Yorum Yap!

RedHack’ten Çanakkale Belediyesi’ne Saldırı! Yorum
Kalan karakter sayısı : 500
GÜNCEL TEKNOLOJİ HABERLERİ X
Bilgisayardan Instagram Mesaj Atma
Bilgisayardan Instagram Mesaj Atma
Facebook Yüz Tanıma Sistemi Nedir, Nasıl Çalışır?
Facebook Yüz Tanıma Sistemi Nedir, Nasıl Çalışır?