Tekno Kenar

  Samsung eski telefonlara güncelleme vermeyecek

  Eski Samsung telefonlara Android Oreo güncellemesi yok, mahkeme 4 yıl boyunca güncelleme talebini reddetti!

  Samsung eski telefonlara güncelleme vermeyecek

  Görünüşe göre daha iyi telefon güvenliği konusunda kullanıcılar savaşı kaybediyor. Hollanda mahkemesi yeni bir karar alarak Samsung’un eski telefonları güncel tutmak için yeterli olmadığına karar verdi.

  Bilindiği gibi Google belli aralıklarla Android işletim sistemi için güvenlik güncellemeleri yayınlıyor ve bunlar telefon üreticilerinden geçerek ardından kullanıcılara dağıtılıyor. Tıpkı diğer pek çok üretici gibi Samsung da hangi güncellemelerin yayınlanacağını kendisi seçiyordu.

  Mahkeme 4 yıl boyunca güncelleme talebini reddetti

  Güney Koreli elektronik devi Samsung, bir tüketici kurumu tarafından Hollanda mahkemelerine verilirken, firmanın telefonlarını satış tarihinden itibaren 4 yıl boyunca güncellemesi gerektiği söylendi.

  Consumentenbond adlı tüketici hakları grubu Samsung’un kullanıcılarını güvenlik risklerine karşı korumasız bıraktığını öne sürerken, bazı eski modellerin hiç güncelleme almadığı dile getirildi.

  Buna rağmen mahkeme hakimi tüketici grubuyla aynı fikirde değildi ve Samsung’un düzenli güvenlilk güncellemeleri yapması gerekmediğine karar verildi.

  Gelecekte herhangi bir güvenlik riski ortaya çıkarsa, Samsung bütün telefonlara ya da bir kısmına yama yapmaya kendisi karar verecek. Bu da hataların yapısına ve telefonun donanımına bağlı kalacak.

  Günümüzde birçok telefon üreticisi cihazlarını iki yıl boyunca tam destekliyor. Google gibi firmalar ise ardından bir yıl daha ekleyerek güvenlik yamaları vermeye devam ediyor.

  Bakalım Samsung mahkeme kararından sonra neler yapacak?

  [Toplam:2    Ortalama:5/5]

  Samsung eski telefonlara güncelleme vermeyecek başlıklı içeriğe yorum yapmak ister misin?
  Samsung eski telefonlara güncelleme vermeyecek başlıklı haberimizde 0 yorum var.

  Samsung eski telefonlara güncelleme vermeyecek başlıklı haber için hiç yorum yapılmamış, ilk yorumu yapmaya ne dersin?