Samsung Galaxy Note 7 Tanıtıldı!

Akılı Telefon devi Samsung dün New York'ta yapılan Unpacked 2016 etkinliği ile yeni amiral gemisi Galaxy Note 7’yi tanıttı.

Samsung Galaxy Note 7 Tanıtıldı!
Samsung Galaxy Note 7 Tanıtıldı! Tekno Kenar

 

NOTE 7’NİN ÖZELLİKLERİ NELERDİR ?

Samsung Galaxy Note 7 ‘de bu defa kavisli ekran ile karşımıza çıktı. Arka kısımda kavisli tasarım olan Samsung bununla birlikte ürünün elde iyi oturmasını sağlıyor.

Yeni amiral gemisi Samsung Galaxy Note 7 2560×1440 çözünürlüklü 5,7 inç ekrana, parmak izi okuyucuya ve 4GB belleğe sahip.12 mp çözünürlükte ve f/1.7 diyafram açıklığına sahip bir arka kamera geliştirilmiş. Ön kamera ise yine 5 MP ile sınırlandırılmış.

Samsung, önceki modellerinden farklı olarak bu kez su geçirmezlik özelliğini getirmiş. Samsung Galaxy Note 7 sadece 64 GB depolama özelliği ile satışa sunulacak ama microSD kart desteği ile kapasite yükselebilecek. Pil gücü ise diğer Samsung modellerinden daha güçlü ve 3500 mAh gücünde, ağırlığı ise 169 gr olduğu öğrenildi.

NOTE  7’DE GÜVENLİK ÜST SEVİYEDE

Samsung Galaxy Note 7’nin en önemli ve ilgi duyulan özelliği ise iris tarama özelliği, bu özellik ile veriler oldukça güvenli bir şekilse saklanıyor. Güvenlik çözümü Knox doğrulama yöntemlerinin güvenliğini sağlıyor ve kişisel gizliliği koruma altına alıyor. İris okuma özelliği ile kilitli ekranı açabiliyor, kilitli dosyalara gözü okutarak erişilebiliyor.

Samsung Galaxy Note 7 ‘de bir diğer en önemli özellik S pen. Daima açık ekran özelliğine sahip olan cihaz ekran bu konumdayken S pen ile direk çizim yapılmaya başlanabiliyor. S pen kullanılarak yazılan yazı anında çeviri yapılabiliyor. Su geçirmek özelliği ise en önemli değişim.

SAMSUNG GALAXY NOTE 7’YE NE ZAMAN SAHİP OLABİLİRİZ?

ABD ‘de 3 ağustos itibari ile ön satış açan Samsung , 19 Ağustos’ta dünya çapında pazarında sunulacak. Mavi,altın,gümüş ve siyah renkleri ile pazara giriş yapacak olan Samsung Galaxy Note 7’nin fiyatı ise S7 Edge’den biraz daha fazla olacak.

 

Samsung Galaxy Note 7 Tanıtıldı! Başlıklı İçeriğe Yorum Yap!

Samsung Galaxy Note 7 Tanıtıldı! Yorum
Kalan karakter sayısı : 500
GÜNCEL TEKNOLOJİ HABERLERİ X
Android Animoji Uygulamaları Gerçek mi?
Android Animoji Uygulamaları Gerçek mi?
iPhone X Animoji (Emoji) ile Karaoke Yapmak Mümkün
iPhone X Animoji (Emoji) ile Karaoke Yapmak Mümkün