Samsung Galaxy S9’da Exynos 9810 Olabilir

Yeni Exynos 9810 Ortaya Çıkarken, 9 Serisi Galaxy’lerde Kullanılması Bekleniyor.

Samsung Galaxy S9’da Exynos 9810 Olabilir
Samsung Galaxy S9’da Exynos 9810 Olabilir Tekno Kenar
Bu içerik 1691 kez okundu.

ABD’deki Samsung Galaxy S9’da büyük ihtimalle Qualcomm Snapdragon 845 yer alacak fakat Türkiye de dahil olmak üzere dünyanın diğer bölgelerindeki Samsung cihazlar Exynos ile desteklenecek. Üstelik firma yeni çipsetini de açıkladı.

Exynos 9810 olarak adlandırılan yeni işlemci çipseti firmanın ilk 9 serisi ürünü olurken, Galaxy Note 8 ve Galaxy S8’in her ikisinde de Exynos 8895 tercih edilmişti. Yeni çip Samsung tarafından ‘en son amiral gemisi işlemcisi’ olarak adlandırılırken, üçüncü nesil CPU çekirdekleri kullandığı ve geliştirilmiş GPU, modern 6CA destekli gigabit LTE modemle geleceği dile getirildi. Yani kısacası her alanda Exynos 8895’e göre gelişmiş bir ürün.

Hiç Olmadığı Kadar Hızlı

6CA kullanan çipset, bu sayede 1.2Gbps’e kadar indirme hızlarını destekleyecek ve bu da sektörde bir ilk olacak. 5CA destekli Samsung Galaxy S8 ise teoride en fazla 1Gbps hıza erişebiliyordu. Bir diğer deyişle yüzde 20 oranında geliştirme var. Eğer Galaxy S9’da kullanılırsa da, bu telefon yüksek bir internet bağlantısında HD bir filmi sadece 10 saniye içinde indirebilecek.

Tabii ki şimdilik 9 serisi Samsung telefonlarda kullanılıp kullanılmayacağını bilmiyoruz ama muhtemelen net bilgilere ulaşmamız için çok fazla beklemeyeceğiz.

2018’de Samsung mini amiral gemisi telefon çıkartacak mı merak ediyorsanız, Samsung Galaxy S9 Mini Çıkacak mı? Başlıklı yazımız ilginizi çekebilir.

Samsung Galaxy S9’da Exynos 9810 Olabilir Başlıklı İçeriğe Yorum Yap!

Samsung Galaxy S9’da Exynos 9810 Olabilir Yorum
Kalan karakter sayısı : 500
GÜNCEL TEKNOLOJİ HABERLERİ X
Vampyr 5 Haziran’da Çıkacak
Vampyr 5 Haziran’da Çıkacak
Nokia Amiral Gemisinde 5 Kamera Lensi Olabilir
Nokia Amiral Gemisinde 5 Kamera Lensi Olabilir