Tekno Kenar

  Samsung Gear VR’a özel kontrolcü!

  Samsung’un mobil cihazları için özel olarak üretmiş olduğu sanal gerçeklik gözlüğü Gear VR günden güne daha fazla gelişiyor. Bu kez de cihaz için yeni bir kontrolcü ortaya çıktı. İşte detaylar!

  Samsung Gear VR’a özel kontrolcü!

  Akıllı cep telefonlarına özel olarak geliştirilmiş olan ilk sanal gerçeklik gözlüklerinden bir tanesi Samsung Gear VR, yalnızca belirli Samsung cihazları ile çalışabiliyor. Bu nedenle de Gear VR sık sık eleştirilere maruz kalan bir ürün. Fakat bu durum Gear VR’ın gerçekten de başarılı bir ürün olduğu gerçeğini değiştirmeye yetmiyor.

  Elbette sanal gerçeklik teknolojisinin önemli ürünleri olan HTC Vive ve Oculus rift ile Gear VR’ı kıyaslamak mümkün değil. Zira her iki sanal gerçeklik gözlüğünün de sundukları Gear VR’a nazaran son derece fazla ve gelişmiş. Ancak Gear Vear bu iki güçlü rakip ile arasındaki önemli farklardan bir tanesini geride bırakmak için hazırlanıyor.

  Bu kontrolcü çok konuşulacak!

  Basında yer alan haberler ve görseller doğruysa Samsung Gear VR cihazına özel bir kontrolcü geliştirmek için çalışmalar yapıyor. Standart bir kontrolcü tasarımına sahip olan söz konusu kontrolcü, boyut açısında da akıllı cep telefonlarına benzer ölçülere sahip.

  Kontrolcünün üst kısmında yine diğer tüm kontrolcüler de yer alan iki tuş bulunuyor ve cihaz Bluetooth ile bağlantı sağlayabiliyor. Kullanılmadığı zamanlarda ise cihaz bütünlüğü bozmayacak biçimde Gear VR’ın ön tarafına takılabiliyor.

  Şu anda Samsung Gear VR için özel olarak üretilen bu kontrolcü hakkında net bilgiler yok. Dolayısıyla cihazın piyasaya çıkış tarihi ya da fiyat bilgisi de bilinmiyor. Bakalım ilerleyen günlerde bu konuda bilgi sahibi olabilecek miyiz?

  Samsung Gear VR’a özel kontrolcü! başlıklı içeriğe yorum yapmak ister misin?
  Samsung Gear VR’a özel kontrolcü! başlıklı haberimizde 0 yorum var.

  Samsung Gear VR’a özel kontrolcü! başlıklı haber için hiç yorum yapılmamış, ilk yorumu yapmaya ne dersin?