Tekno Kenar

  Samsung gözünü otomotiv sektörüne dikti

  Samsung, akıllı işlemcilere ihtiyaç duymaya başlayan otomotiv sektörüne özel yonga seti geliştirmek için Exynos Auto markasını duyurdu.

  Samsung gözünü otomotiv sektörüne dikti

  Dünyanın en büyük teknoloji şirketleri arasında gösterilen Samsung, bu kez otomotiv sektörü için yonga seti geliştirmeye hazırlanıyor. Şirketin en önemli ürünleri arasında yer alan Exynos yonga seti ailesi, farklı teknolojilerin de dahil olmasıyla otomotiv sektörüne uyarlanacak. Bunun için özel bir serinin geleceği duyuruldu.

  Otonom araç teknolojisi hızla gelişiyor

  Günümüz otomobil modelleri oldukça akıllı hale gelmeye başladı. Sadece birer araçtan öteye giden yeni nesil otomobillerde gelişmiş eğlence sistemleri ve otonom desteği gibi özellikler görmek mümkün. Hal böyle olunca bu tarz özelliklerin akıllı işlemcilere ihtiyaç duyması gündeme geliyor. Bu konuyu göz önünde bulunduran Samsung, otomotiv sektörüne özel yonga seti geliştirmek için kolları sıvadı. Deneyimli firma, özel olarak tasarlayacağı işlemciler ile birlikte akıllı araçlara ulaşmayı hedefliyor. Bu sayede içerisinde Samsung Exynos işlemci bulunan otomobil modelleri görmek mümkün hale gelecek.

  Konuyla ilgili resmi bir açıklama yapan Samsung, Exynos Auto markasını duyurdu. Bu marka adı altında otomotiv sektörü için işlemci geliştiren şirket, bu işlemcileri belirli özelliklere göre sıralamayı ihmal etmiyor. Buna göre Exynos Auto A ailesi sürücüsüz araç teknolojilerinde yardım amaçlı kullanılabilecek. Eğlence sistemlerinde Auto V ve iletişim özelliklerinde Auto T yonga seti ailesiyle karşılaşacağız. ARM mimarisinde hazırlanan işlemciler, Cortex A ve M gibi birbirinden farklı çekirdeklerden oluşacak.

  Gelişmiş sensörler geliyor

  Sadece işlemci ile sınırlı kalmayan Samsung, ISOCELL sensörler aracılığı ile akıllı araçlara destek sunmaya hazırlanıyor. Özel olarak dizayn edilen kameralar yardımıyla otonom özellik kazanan araçlar, 4K çözünürlük ve 960p kalite gibi seçenekler yardımıyla farklı modellere ulaşabilecek. Hatta bu konuda Samsung’un otomobil üreticileri ile görüştüğü ve onlara belirli sensörleri sunduğu belirtiliyor.

  [Toplam:2    Ortalama:5/5]

  Samsung gözünü otomotiv sektörüne dikti başlıklı içeriğe yorum yapmak ister misin?
  Samsung gözünü otomotiv sektörüne dikti başlıklı haberimizde 0 yorum var.

  Samsung gözünü otomotiv sektörüne dikti başlıklı haber için hiç yorum yapılmamış, ilk yorumu yapmaya ne dersin?