SAMSUNG MALİ RAPORLARINI AÇIKLADI

Apple geçtiğimiz günlerde 2016 yılının üçüncü çeyreğine ait raporu duyurmasının ardından Samsung da ikinci çeyrek sonuçlarını açıkladı. 30 Haziran 2016’da sona eren yılın ikinci çeyrek mali sonuçlarına göre Samsung’un bu çeyrekteki geliri, bir önceki yıla göre 2,4 trilyon won artış ile 50,94 trilyon won yani 44 milyar dolar olurken çeyrek için işletme karı, bir önceki yıla göre 1,24 trilyon won artış ile 8,14 trilyon won yani yaklaşık 899 milyon dolar olarak gerçekleşti.

SAMSUNG MALİ RAPORLARINI AÇIKLADI
SAMSUNG MALİ RAPORLARINI AÇIKLADI Tekno Kenar

 

SAMSUNG MALİ VERİLERİ NE DURUMDA?

Samsung ikinci çeyrek sonuçlarına göre toplam kazancında kaydettiği büyüme ve sadece bir önceki yıla göre değil, bir önceki çeyreğe kıyasla elde ettiği başarı, premuim ürün satışlarında devam eden güçlü satış rakamları sayesinde oldu. Tüketici Elektroniği (CE) kategorisinde ise SUHD TV‘ler, Chef Collection serisi buzdolabı, AddWash çamaşır makinesi ve son olarak lansmanı yapılan klimalar sayesinde geçen yıla göre kayda değer büyüme kaydedildi. Beyaz eşya sektöründe adını altın harflerle kazımaya niyetli olan Samsung  Panel segmentinde gelirler, OLED kapasitesinin kullanılması ve LCD panel ürünlerinde istikrarın sağlanması sayesinde geçen çeyreğe göre artış gösterdiğini duyurdu. Mobil ve SSD için yarı iletken talebi artarken Samsung’un, farklılaştırılmış ürünleriyle elde ettiği keskin rekabet sayesinde sağlam büyüme elde etti.

Samsung 2016’nın ikinci yarısında ise ilk çeyreğe kıyasla güçlü performansını sürdürürken gelirlerini katma değerli ürünleri ile artırmayı ve arz-talep koşullarında istikrarı korumayı bekliyor. BT ve Mobil İletişim kategorisinde ise pazarlama harcamalarında artış bekleniyor.

SAMSUNG’UN AKILLI TELEFON PAZARI NE KADAR?

Samsung’un pazarda artış göstermek istediği en önemli Pazar tabikide akıllı telefon pazarı. Andorid sektöründe dev bir pazara sahip olasada Apple akıllı telefon satışında dünya pazarında yüksek bir yer kaplıyor.

SAMSUNG MALİ RAPORLARINI AÇIKLADI Başlıklı İçeriğe Yorum Yap!

SAMSUNG MALİ RAPORLARINI AÇIKLADI Yorum
Kalan karakter sayısı : 500
GÜNCEL TEKNOLOJİ HABERLERİ X
Android Animoji Uygulamaları Gerçek mi?
Android Animoji Uygulamaları Gerçek mi?
iPhone X Animoji (Emoji) ile Karaoke Yapmak Mümkün
iPhone X Animoji (Emoji) ile Karaoke Yapmak Mümkün