Samsung Patlamalardan Kurtulamıyor!

2 Ağustos tarihinde piyasaya sunulan Galaxy Note 7’nin ardından şimdi de bulaşık makinelerinin patlamaya başlaması Samsung'un zorlu bir süreçten geçmesine neden oluyor.

Samsung Patlamalardan Kurtulamıyor!
Samsung Patlamalardan Kurtulamıyor! Tekno Kenar

Samsung 2 Ağustos tarihinde piyasaya sunduğu Galaxy Note 7 modellerinin bataryalarında yaşanan patlamalar nedeniyle iade sürecini başlatarak bu konuda büyük bir sorumluluk almıştı. Cihazların bataryalarında yaşanan patlamalar kullanıcıların ciddi sorunlar yaşamasına yol açarken gelen son bilgiler farklı cihazlarda da patlama olaylarının yaşandığını gösterdi.

Sırada Çamaşır Makineleri Mi Var?

Konuyla ilgili yapılan son açıklamalarda Samsung tarafından üretimi gerçekleştirilen çamaşır makinelerinin kısa süre içerisinde patladığı ve özellikle kullanım alanında ciddi tahribatlara yol açtığı açıklandı. Çamaşır makinelerinin çalıştığı süre içerisinde patlaması hem makinelerin kullanılamaz hale gelmesine neden oldu hem de kullanıcıların sağlığına çok daha ciddi bir tehlike ile tehdit etti.

3 Patlama Bildirildi

Şu anda Amerika'da 3 farklı patlama olayının bildirildiği açıklanırken konuyla ilgili Samsung’tan resmi bir açıklama da gelmiş durumda. Samsung tarafından yapılan açıklamalarda kullanıcıların makine kullanımlarında kullanım talimatlarına uyması gerektiği belirtilirken yaşanan patlama olaylarının bir anlamda kullanıcı hatası nedeniyle de olduğunu belirtildi. Bu bakımdan çamaşır makinelerinde yaşanan patlamalar ile ilgili şu ana kadar Samsung herhangi bir sorumluluk almış değil.

Makinelerinde patlama olaylarının nedeni olarak aşırı yükleme ya da dengesiz yükleme gösteriliyor. Buna karşın çamaşır makineleri patlayan kullanıcılar sorunun makinelerin yapısında olduğu ve herhangi bir kullanım hatası olmadığını iddia ediyor. Şu anda yaşanan bu durum Samsung için ciddi bir şaibe oluşturmuş durumda. Bu açıdan kullanıcıların Samsung 7 sonrasında çamaşır makinelerinin de patlaması markanın ciddi bir maddi kayıp yaşanmasına yol açabilir.

Samsung Patlamalardan Kurtulamıyor! Başlıklı İçeriğe Yorum Yap!

Samsung Patlamalardan Kurtulamıyor! Yorum
Kalan karakter sayısı : 500
GÜNCEL TEKNOLOJİ HABERLERİ X
Android Animoji Uygulamaları Gerçek mi?
Android Animoji Uygulamaları Gerçek mi?
iPhone X Animoji (Emoji) ile Karaoke Yapmak Mümkün
iPhone X Animoji (Emoji) ile Karaoke Yapmak Mümkün