Tekno Kenar

  Samsung, Tesla için yonga üretebilir

  Otonom araçlardaki pek çok işlemin yapılmasına imkan tanıyan yongalar, akıllı özelliklerin efektif bir biçimde kullanılmasını sağlıyor.

  Samsung, Tesla için yonga üretebilir

  Otonom araç modelleri ile dünya çapında üne kavuşan Tesla, yeni araçlarında Samsung marka yonga kullanabilir. Konu ile ilgili ortaya çıkan bilgiler, iki dev şirketin anlaşmaya varabileceğini gözler önüne seriyor. Buna göre Tesla’nın otonom teknolojiye sahip araçları adına Samsung tarafından özel olarak hazırlanan yongalar görmemiz mümkün.

  Samsung, yeni yazılım mühendisleri arıyor

  Konuyla ilgili en büyük kanıt, Samsung’un otonom sürüş konularında uzman çalışanlar aramasında yatıyor. Buna göre şirket, bünyesinde faaliyet göstermek üzere yeni yazılım mühendisleri arayışında. Bu mühendislerin otonom yazılımlarında uzman olmaları isteniyor. Nitekim iş ilanları, Samsung’un bu konu üzerine daha fazla yöneldiği fikrini akıllara getiriyor.

  Çalışmalarını hızlandıran Güney Koreli teknoloji devi Samsung, yonga modelleri için seri üretime geçmeye hazırlanıyor. Seri üretimin başlayacak olması ise yongaların yakın zamanda kullanılmaya başlanacağı anlamına da gelmekte. Yani Tesla araçlarında çok yakında Samsung marka yongalar görebiliriz.

  Bunun yanı sıra yeni yazılım mühendislerinin aranması, Samsung’un bu konu üzerinde daha geniş çaplı düşünmekte olduğu algısını da yaratıyor.

  Yeni yonganın özellikleri bilinmiyor

  Samsung’un dışında Tesla’nın da otonom araçlar için yeni bir yonga üzerinde çalıştığı biliniyor. Ancak her iki şirketin yeni yonga modellerine ait ne yazık ki ayrıntılı bir bilgi bulunmuyor. Özellikle işlemcilerin sunacağı güç ve kapasite gibi unsurlar epey merak edilmekte.

  Otonom araçlardaki pek çok işlemin yapılmasına imkan tanıyan yongalar, akıllı özelliklerin efektif bir biçimde kullanılmasına imkan tanıyor.

  Tesla’nın şu anki otonom araçlarında kullandığı yongalar ise Intel ve Nvidia tarafından geliştirilmekte. Rekabete Samsung’un da dahil olması, sektör adına oldukça hareketli günler yaşanmasına neden olacaktır. Konuyla ilgili hem Tesla hem de Samsung cephesinden yeni bir duyurunun gelmesi bekleniyor.

  Samsung, Tesla için yonga üretebilir başlıklı içeriğe yorum yapmak ister misin?
  Samsung, Tesla için yonga üretebilir başlıklı haberimizde 0 yorum var.

  Samsung, Tesla için yonga üretebilir başlıklı haber için hiç yorum yapılmamış, ilk yorumu yapmaya ne dersin?