Tekno Kenar

  Samsung ve Huawei şirketleri birbirine anlaşma davaları açtı

  Önde gelen iki akıllı telefon üreticisi Huawei ve Samsung birbirlerine rekabet edercesine dava açıyor.

  Samsung ve Huawei şirketleri birbirine anlaşma davaları açtı

  İki teknoloji devi birbirlerine açtıkları davalarla gündeme geliyor!

  Güney Kore’nin ilk sırada bulunan teknoloji şirketi Samsung, geçtiğimiz aylarda Huawei tarafından davalık olmuştu. Çinli şirket Samsung’un kendisine ait olan patentleri ihlal ettiği gerekçesi ile dava etmişti. Açtığı davada para talep etmeyen Huawei, karşılıklı görüşmeler ile lisans anlaşmasına varacaklarını belirtmişti. Şimdi ise sıra Samsung’a geçti. Eline gelen fırsatı değerlendirmek isteyen şirket, Huawei’nin kendilerine ait olan 6 adet patenti ihlal ettiklerini iddia etti. Güney Koreli şirketinde para talebinde bulunmayıp kendi aralarında halletmek istedikleri ifade edildi.

  Büyük şirketler arasında bu tarz ufak atışmalar olur genelde. Şirketler birbirlerinin açığını ararlar. Bunlar kötü niyetli olmayıp çıkar ilişkileri güdülmek amacıyla yapılıyor. Kötü niyetli olan firmalar olabileceği malumdur. Bu iki şirket arasında yaşanan davalar da tatlı rekabet olarak algılanmalı. Çünkü şirketler dava açsalar da sonucunda birbirleriyle anlaşmak istiyorlar. Daha önce de Samsung ve iPhone şirketleri arasında bu tarz davalar olmuştu. Apple’ın ise bu gibi mahkemelik olma konularında vakası çok.

  [Toplam:2    Ortalama:5/5]

  Samsung ve Huawei şirketleri birbirine anlaşma davaları açtı başlıklı içeriğe yorum yapmak ister misin?
  Samsung ve Huawei şirketleri birbirine anlaşma davaları açtı başlıklı haberimizde 0 yorum var.

  Samsung ve Huawei şirketleri birbirine anlaşma davaları açtı başlıklı haber için hiç yorum yapılmamış, ilk yorumu yapmaya ne dersin?