Tekno Kenar

  Samsung ve KDDI hareket eden trende 5G denedi

  İki büyük firma (Samsung ve KDDI) Japonya’da hareket eden trende 5G testi yaptı.

  Samsung ve KDDI hareket eden trende 5G denedi

  Samsung ve Japonya menşeli telekomünikasyon firması KDDI, bu sabah bir duyuru yaptılar ve geçtiğimiz ay hareket eden bir trende 5G teknolojisini test ettiklerini dile getirdiler. Testler sırasında hem downlink hem de uplink aktarımları başarıyla sağlanırken, tren de saatte 100 km hızla hareket ediyordu. Tüm bunlar gerçekleşirken, Samsung ile KDDI en yüksek hız olarak 1.7 Gbps’e erişmeyi başardılar.

  5G testleri başarıyla geçti

  Ekipman olarak Samsung’un 5G çözümleri kullanılırken, paketin içinde 5G router ile 5G radyo bulunuyordu. Testlerde 5G bağlantının tipik özellikleri gözlemlenirken, gecikme oranı oldukça düşüktü ve geçişler son derece hızlıydı.

  Tren üzerinde yerleştirilen ekipmanlarla downlink ve uplink aktarımlarına rağmen, 5G bağlantısıyla 8K videoları indirmek de mümkün oldu. Ayrıca çekilen 4K videolar da tren üzerinde başarıyla upload edildi. Yani testler son derece verimli geçti.

  2020 yılında 5G geliyor

  Samsung’dan Youngky Kim de açıklamalarda bulundu ve 5G potansiyelinin günlük hayatımıza gireceğini müjdeledi. KDDI’den Yoshiaki Uchida ise 2020 yılında firma olarak 5G’yi hizmete sunacaklarını açıkladı.

  Testler 17 Ekim ile 19 Ekim 2017 tarihleri arasında Tokyo’ya yakın bir bölgede gerçekleştirildi.

  Samsung ve KDDI hareket eden trende 5G denedi başlıklı içeriğe yorum yapmak ister misin?
  Samsung ve KDDI hareket eden trende 5G denedi başlıklı haberimizde 0 yorum var.

  Samsung ve KDDI hareket eden trende 5G denedi başlıklı haber için hiç yorum yapılmamış, ilk yorumu yapmaya ne dersin?