Samsung ve Mercedes İşbirliği Başladı

IFA kaynaklı habere göre, Samsung ve Mercedes yeni bir projeye imza atacak.

Samsung ve Mercedes İşbirliği Başladı
Samsung ve Mercedes İşbirliği Başladı Tekno Kenar

Piyasaya sürmüş olduğu Galaxy Note 7 cihazının patlama sorunu yaşamasının ardından sıkıntılı günler geçiren Samsung firması, bu hatayı unutturacak cinsten bir hamle yaptı. IFA standlarında da söz edilen bu adım sayesinde, geliştirilen Samsung cihazları, Mercedes modelli araçlarda bir anahtar görevi görecek. Üst düzey teknolojinin kullanıldığı ürünler ile mümkün olacak bu adım, beraberinde ise birçok konuyu gündeme getirdi.

Samsung’un üretmiş olduğu cihazlardan çok, teknolojiyi doğru kullandığı yönünde haberler, sürekli gündeme taşınmaktaydı. Sadece akıllı telefon piyasasında kalmayan Samsung, birçok sektöre de rekabeti kızıştırmak ve gücünü tüm dünyaya göstermek adına atılmıştı. Şimdi ise, teknolojisini biraz daha geliştirerek Mercedes ortaklığında bir projeye hazırlanmaktalar. Bu proje şuan geliştirme aşamasında ve yürürlüğe girdikten sonra, Samsung cihazlar birer anahtar görevi görecek.

Proje sadece bununla da sınırlı kalmayacak. Mercedeslerin konsol kısımlarında bulunan dijital göstergeler de Samsung tarafından geliştirilecek. Bu sayede seyahat sırasında görüşme yapma ihtiyacınız olduğunda, bu dijital monitörleri kullanabileceksiniz.

Geliştirilen Sistem Ne Kadar Güvenli?

En üst düzey güvenlik önlemlerine rağmen araçlara ve parçalarına yönelik hırsızlık durumları da bu projede kesinlikle unutulmamıştır. Anahtar gibi kullanılacak olan Samsung cihazlar, araç sahiplerine verilecek özel şifre ile birlikte araç ile eşleştirilecek. Ayrıca Mercedes’in kullanmış olduğu Secure Element isimli güvenlik yazılımı da aracı koruma altına alacak.

Bu gelişmeler bizlere gösteriyor ki, zor günler yaşansa da Samsung firması her geçen gün yeni bir ürünü bizlere sunacak ve bunlar da genellikle bir ilk olacak. Giyilebilir teknolojik cihazların beraberinde böyle bir yazılım geliştirilir ve kullanıma sunulursa, Mercedes araç alan ya da kullanan kişilerin, birer tane de Samsung cihazı alacağı ve bu cihazları da ellerinden düşürmeyeceğine kesin gözüyle bakılmaktadır. 

Samsung ve Mercedes İşbirliği Başladı Başlıklı İçeriğe Yorum Yap!

Samsung ve Mercedes İşbirliği Başladı Yorum
Kalan karakter sayısı : 500
GÜNCEL TEKNOLOJİ HABERLERİ X
Snapchat Nedir, Ne İşe Yarar?
Snapchat Nedir, Ne İşe Yarar?
iPhone Emoji Gönderme - iPhone X Emoji (Animoji) Nasıl Kullanılır?
iPhone Emoji Gönderme - iPhone X Emoji (Animoji) Nasıl Kullanılır?