Samsung’tan Hem Android Hem Windows Telefon

Samsung’un yeni patentiyle yepyeni bir akıllı telefon anlayışı ortaya çıktı. Samsung, hem Android işletim sistemini, hem de Windows işletim sistemini aynı anda çalıştırabilen akıllı telefonun patentini aldı.

Samsung’tan Hem Android Hem Windows Telefon
Samsung’tan Hem Android Hem Windows Telefon Tekno Kenar

Bilgisayarlarda aynı cihazda ik farklı işletim sistemini dual boot  yardımıyla çalıştırıp kullanabilmek mümkün. İki farklı işletim sistemini aynı bilgisayarda çalıştırmak, tecrübeli kullanıcıların veya bilgisayar meraklılarının uzun süredir kullandığı bir yöntem.

Bilgisayarlarda mevcut olan geniş depolama ve RAM olanakları sayesinde sorunsuzca kullanılabilen çift işletim sistemi yöntemi, akıllı telefonlarda pek kolay değil. Çünkü akıllı telefonların gerek depoyama alanı, gerekse RAM miktarı, çift işletim sistemini destemlemek için biraz yetersiz kalıyor.bu yüzden dual boot, akıllı telefonlar için çekici gelmiyor.

Samsung’un ortaya çıkan yeni patenti, bu durumu değiştirmeyi amaçlıyor. Patentler her ne kadar geliştirme ve hayata geçirme garantisi olmayan projeler olsa da,Samsung gibi teknolojide lider olan bir şirketin hayata geçiremeyeceği bir patenti alacağını düşünmüyoruz.

Patentin başvurusu 2015 yılında gerçekleşmiş. Patentte Android ve Windows Mobile’I aynı anda çalıştıran bir akıllı telefon modeli gözüküyor. Fakat bu işletim sistemleri arasında geçiş yapabilmek için dual boot mantığında akıllı telefonu yeniden başlatmak gerekmiyor. Akıllı telefonda kullanılacak olan işletim sistemleri, birer uygulama gibi aynı anda çalıştırılabiliyor veya arka plana atılabiliyor. İşletim sistemleri aynı klasörleri paylaşımlı olarak kullanabiliyorlar. CPU ve RAM kullanımları ise kullanıcı tarafından belirleniyor.

Samsung’tan Hem Android Hem Windows Telefon Başlıklı İçeriğe Yorum Yap!

Samsung’tan Hem Android Hem Windows Telefon Yorum
Kalan karakter sayısı : 500
GÜNCEL TEKNOLOJİ HABERLERİ X
Bilgisayardan Instagram Mesaj Atma
Bilgisayardan Instagram Mesaj Atma
Facebook Yüz Tanıma Sistemi Nedir, Nasıl Çalışır?
Facebook Yüz Tanıma Sistemi Nedir, Nasıl Çalışır?