Alexa

Sessiz Çalışan Ford Mustang GT V8!

Ford Mustang GT V8’in Motor Sesi Azaltılacak. Bir Zamanlar ‘Aslan Gibi’ Kükreyen Mustang GT, Artık ‘Kediye’ Dönüyor!

Sessiz Çalışan Ford Mustang GT V8!
Sessiz Çalışan Ford Mustang GT V8! Tekno Kenar
Bu içerik 1654 kez okundu.

Ford’un Mustang GT araçları kesinlikle harika ve direksiyon başına geçmek için çok fazla sebep sunsa da bunların arasında en önemlisi şüphesiz V8 motorunun yaşattığı deneyim. Buna rağmen Mustang ilginç bir hamle yaparak, sessiz çalışan Mustang GT çıkartmaya karar verdi. Egzoz ve motor sesi kısılarak daha sessiz çalışması sağlanacak olan Mustang GT, artık sessiz çalışan Mustang GT olacak.

Sessiz Çalışan Mustang GT!

Quited Mode (Sessiz Mod) adı verilen özellik aynı zamanda ‘İyi Komşu Modu’ olarak da esprilere konu olurken, bu sayede 5 litrelik V8 motorun sesi 10 desibele düşürülüyor ve standart bir bulaşık makinesi kadar ses çıkarıyor. Bu valf sistemleri kullanılarak yapılırken, Mustang’in kontrol sisteminden de isteyen kişiler oynama yapabilecek.

Henüz resmileşmeyen unvanından da anlayabileceğiniz gibi, bu sessiz mod güçlü motorun insanlar üzerinde yarattığı (bilhassa komşular) rahatsızlığı azaltmak için inşa edildi.

Nereden Çıktı Bu Sessiz Çalışan Mustang Fikri?

Neden Ford’un böyle bir hamle yaptığını merak edenler için, olayın tamamen gerçek hayatta yaşanan tecrübelerden ötürü meydana geldiğini söylemeliyiz. Bir zamanlar Ford’un araç mühendisliği bölümünün başında yer alan Steve von Foerster kendini polisle karşı karşıya bulmuştu çünkü sabahın erken saatlerinde çıkardığı motor gürültüsü sebebiyle komşuları şikayetçi olmuştu.

Mustang GT’deki bu sessiz mod özelliğine saatler atayabilecek, örneğin erken saatlerde sessiz çalışmasını sağlayabileceksiniz.

Sessiz Çalışan Ford Mustang GT V8! Başlıklı İçeriğe Yorum Yap!

Sessiz Çalışan Ford Mustang GT V8! Yorum
Kalan karakter sayısı : 500
GÜNCEL TEKNOLOJİ HABERLERİ X
ARK: Survival Evolved Mobil Cihazlara Geliyor
ARK: Survival Evolved Mobil Cihazlara Geliyor
Facebook Messenger Kids Android
Facebook Messenger Kids Android