Alexa

Sıradaki Chromebook’da Snapdragon 845 Olabilir

Yeni Chromebook Bilgisayarda Qualcomm İşlemcisi Kullanılacak.

Sıradaki Chromebook’da Snapdragon 845 Olabilir
Sıradaki Chromebook’da Snapdragon 845 Olabilir Tekno Kenar
Bu içerik 2781 kez okundu.

Qualcomm’un sıradaki yeni nesil işlemci çipsetinin Snapdragon 845 olacağını zaten biliyoruz. Snapdragon 845, 2018 yılında piyasaya sürülecek çeşitli amiral gemisi telefonlarda kullanılacak. Fakat buna rağmen ürün bazı laptoplarda da tercih edilecek ve bunlardan birisi de Google Chromebook’lar olabilir.

Yazılım Geliştiricileri Fark Etti

Söylentiler XDA Developers üzerinde yayılırken, Chrome OS içinde bir koda rastlandı ve cihazın hangi çipsete sahip olacağı da ortaya çıktı. Bazı Chromebook bilgisayarlar hâli hazırda telefonlar için hazırlanmış işlemcilerle çalışırken, bunların arasında Samsung Chromebook Plus da yer alıyor fakat Snapdragon 845 hamlesi biraz daha farklı olabilir.

Qualcomm Snapdragon 845’e baktığımızda ise Chromebook bilgisayarlara tam anlamıyla uyacağını söyleyebiliriz. Ortalama üstü performansın yanı sıra batarya ömrü kusursuz olacaktır ve muhtemelen bazı ekstra yapay zekâ özellikleriyle de bilgisayara değer katacak.

Daha önceki yıllarda da Chromebook’ların Qualcomm işlemcilerle yapılması fikri ortaya atılmıştı fakat sürücüler konusunda problem yaşanmıştı. Görünüşe göre bu artık ortadan kalktı ve Chromebook, Qualcomm işlemciler için hazır durumda.

Şu anda Snapdragon 845 ile hazırlanan Chromebook modelinin hangi fiyat aralığında satılacağını ve kim tarafından üretileceğini bilmiyoruz fakat muhtemelen yakında ortaya çıkacaktır.

Sıradaki Chromebook’da Snapdragon 845 Olabilir Başlıklı İçeriğe Yorum Yap!

Sıradaki Chromebook’da Snapdragon 845 Olabilir Yorum
Kalan karakter sayısı : 500
GÜNCEL TEKNOLOJİ HABERLERİ X
Battlefront Ücretli Loot Box Sistemi Kalkıyor
Battlefront Ücretli Loot Box Sistemi Kalkıyor
ARK: Survival Evolved Mobil Cihazlara Geliyor
ARK: Survival Evolved Mobil Cihazlara Geliyor