Alexa

Snapchat Nedir, Ne İşe Yarar?

Snapchat nedir, ne işe yarar? Snapchat nasıl bu kadar popüler hâle geldi? Snapchat’i özel yapan, hızla yayılmasını sağlayan neydi?

Snapchat Nedir, Ne İşe Yarar?
Snapchat Nedir, Ne İşe Yarar? Tekno Kenar
Bu içerik 30722 kez okundu.

Snapchat, bugünlerde en popüler sosyal uygulamalardan birisi fakat nasıl bu hâle geldi? Snapchat’i bu denli özel yapan, hızla yayılmasını sağlayan neydi?

Uzun lafın kısası, Snapchat diğer sosyal ağların aksine insanların arkadaşlarıyla olan etkileşimlerini ciddi biçimde değiştirdi. Özellikle daha erişkin kişilerin pek ilgisini çekmese de, genç kesim arasında ciddi derecede yaygın.

Snapchat Nedir?

Snapchat, hem bir mesajlaşma platformu, hem de sosyal bir ağ. Günlük kullanılan sosyal medya platformlarından farklıyken, sadece mobil uygulaması yer alıyor ve Android ile iOS işletim sistemleri için indiriliyor.

Kullanıcılar arkadaşlarına fotoğraflar, 10 saniye uzunluğunda videolar göndererek iletişime geçebiliyor. Bunu da fotoğraf veya video yoluyla mesajlaşma gibi düşünebilirsiniz. Yazılı konuşma ve görüntülü arama ise uygulamaya son dönemde eklenen özellikler.

Snapchat Ne İşe Yarar?

Snapchat Nedir, Ne İşe Yarar?

Snapchat’i bu kadar ‘özel’ kılan nokta ise bileşenlerinin paylaşılamıyor oluşu. Bu uygulamadaki fotoğraf ve videolar, alıcı kişi tarafından görüntülendikten sadece birkaç saniye sonra siliniyor ve tekrar erişilemiyor.

Diğer sosyal medya ağlarının aksine, Snapchat’teki paylaşımlar şimdiki zamanı hedefliyor ve geçmişle ilgilenmiyor. Dolayısıyla insanlar da kusursuz bir fotoğraf çekmekle uğraşmıyor, ne kadar beğeni veya yorum alacağıyla da ilgilenmiyor çünkü her şey sadece birkaç saniye sonra silinip gidiyor.

Kısacası, sunduğu sıradışı özelliklerle son birkaç yıldır Snapchat gençler arasında egemen ve bir süre daha bu devam edecek gibi duruyor.

Snapchat Nedir, Ne İşe Yarar? Başlıklı İçeriğe Yorum Yap!

Snapchat Nedir, Ne İşe Yarar? Yorum
Kalan karakter sayısı : 500
GÜNCEL TEKNOLOJİ HABERLERİ X
ARK: Survival Evolved Mobil Cihazlara Geliyor
ARK: Survival Evolved Mobil Cihazlara Geliyor
Facebook Messenger Kids Android
Facebook Messenger Kids Android