Snapchat'ten Yeni Bir Hamle Daha Geldi!

Snapchat son yapmış olduğu güncellemede yapay zekayı gündemine almış durumda.

Snapchat'ten Yeni Bir Hamle Daha Geldi!
Snapchat'ten Yeni Bir Hamle Daha Geldi! Tekno Kenar
Bu içerik 1584 kez okundu.

Snapchat Facebook’u kendisine en büyük rakip olarak görüyor. Bu nedenle de her yeni güncellemesinde Facebook’un benzeri bir özelliğini de sunmaya çalışıyor. Son yapmış olduğu güncellemede ise bu kez yapay zekayı gündemine almış durumda.

Snapchat kullanıcılarının en çok karşılaştıkları ve de sanıyorum ki şikayet ettikleri konular arasında bir gösteri, konser ya da festivalden görüntü gönderirken bu görüntülerin parçalanmış bir şekilde takipçilerine iletiliyor olması. Hatta sahnenin en güzel yerinde kesilen sesin takipçilere ulaşmaması, Snapchat’in kullanıcılarını kendisinden uzaklaştıran en sıkıntılı durumların başında geliyor.

Snap ekibi gelen eleştiriler üzerine yeni bir çalışma başlattı ve de tescilli makine öğrenme teknolojisi ile hikayemiz alanına göndermiş olduğu Snap’leri de birbirine bağlayarak video haline getirmeyi başardı. Bu sistemin geliştirilmesinde ise görselin zaman damgası ve de coğrafi konumuna bakılarak bir sıralama yapılacak. Bu sayede sesler de birbirini tamamlamış olacak. Ciddi anlamda akıcılık kazandırılmış video ise Snap’tekilerin hayallerini de gerçeğe dönüştürüyor.

Snapchat'ten Yeni Bir Hamle

Aslında yukarıda bahsetmiş olduğumuz teknoloji yapay zeka konusunda ilerinin teknolojisi gibi görünüyor. Fakat bugünün teknolojisi olduğunu söyleyebiliriz. Güncellemenin ilk özelliği ise ünlü sanatçı Lorde’nin konserinde test edildi.

Test anında ekranın altında bulunan düğme sayesinde izleyicilerinde birden fazla perspektiften konseri takip edebilmeleri sağlamış oldu. Burada pek çok açıdan alınmış olan görüntüler birleştirilerek sunuldu.

Bunu bir sinema filmi gibi düşünebilirsiniz. Filmlerde çeşitli kameralardan ve çeşitli noktalardan elde edilen görüntüler daha sonrasında montajla birleştiriliyor. Aynen Snapchat’de bu fikirden yola çıkarak pek çok kişiden almış olduğu görüntüleri arka arkaya sıralayabiliyor.

Snapchat’in hikaye özelliğinin en son güncellemesi Crowd Surf şu anda etkin olarak çalışmıyor. Ama yakın zamanda devreye gireceğe benziyor. Şirket bu özelliğe reklamları nasıl entegre edebileceğinin araştırmasını yapıyor.

Snapchat'ten Yeni Bir Hamle Daha Geldi! Başlıklı İçeriğe Yorum Yap!

Snapchat'ten Yeni Bir Hamle Daha Geldi! Yorum
Kalan karakter sayısı : 500
GÜNCEL TEKNOLOJİ HABERLERİ X
Vampyr 5 Haziran’da Çıkacak
Vampyr 5 Haziran’da Çıkacak
Nokia Amiral Gemisinde 5 Kamera Lensi Olabilir
Nokia Amiral Gemisinde 5 Kamera Lensi Olabilir